X

اخبار

استاندار زنجان:

پژوهش رکن اساسی دانشگاههاست

استاندار زنجان گفت: نباید کسری بودجه در دانشگاه سبب کاهش بودجه پژوهش شود.

دوشنبه, 01 دی,1399
نویسنده: فرناز باقری
نسخه چاپی
پژوهش رکن اساسی دانشگاههاست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح الله حقیقی در شورای هماهنگی دانشگاه های استان گفت: بودجه در اختیار دانشگاهها برای اجرای برنامه های جاری بسیار ناچیز است و همین امر باعث شده تا در زمان کسری بودجه، از منابع پژوهش کاسته و در امور جاری هزینه کنند، درحالیکه دانشگاهها باید محور پژوهش و ایجاد دستاوردهای علمی و مورد نیاز استان و حتی در سطح کشور باشد.

حقیقی اعلام آمادگی کرد در حد توان استان، از طریق بودجه توازن، به دانشگاه های استان کمک کند.

در این جلسه موضوع ایجاد روزگذر در مقابل دانشگاه زنجان مطرح شد که استاندار زنجان گفت: از وزیر راه و شهرسازی نامه کتبی مبنی بر ایجاد روزگذر دریافت کردیم و مدیرکل راه و شهرسازی پیگیر نحوه اجرای آن است و این طرح از ضروریات دانشگاه زنجان محسوب می شود.

 استاندار زنجان به شرایط کرونایی استان و طرح هایی که برای مهر و کنترل این بیماری در استان به اجرا درآمده است اشاره کرد و از روسا و اساتید دانشگاهها خواست در این شرایط توجه ویژه به مسائل روحی و روانی دانشجویان داشته باشند چرا که دانشجویان از روحیات حساس و لطیفی برخوردارند .

حقیقی همچنین از دانشگاهیان خواست ستاد استانی مقابله با کرونا ویروس را با ارائه طرح و راهکار برای مقابله با این ویروس منحوس یاری کنند.

او درباره اختصاص اینترنت پرسرعت به اساتید و دانشجویان نیز  گفت: در سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان زنجان قرار شد 90 سایت در استان راه اندازی شود که تا به امروز 70 سایت ایجاد شده و مابقی تا دهه فجر ایجاد و با حضور وزیر ارتباطات به بهره برداری خواهد رسید.

 

تعداد نمایش ها (274)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

دی ان ان