X

اخبار

استاندار زنجان:

زنجانی‌ها از نقاهت‌گاه استقبال نمی‌کنند

استاندار زنجان گفت: علی‌رغم آماده بودن ۱۳۰۰ تخت، زنجانی‌ها از تقاهت‌گاه‌ها استقبال نمی‌کنند.

جمعه, 03 بهمن,1399
نویسنده: فرناز باقری
نسخه چاپی
کلمات کلیدی:
زنجانی‌ها از نقاهت‌گاه استقبال نمی‌کنند

فتح‌الله حقیقی در جلسه قرارگاه کرونای شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه نزدیک به ۱۳۰ هزار تست در استان انجام شده که بالاترین میزان تست در کشور نسبت به جمعیت است، اظهار کرد: به ازای هر ۱۰۰۰ نفر، از ۱۲۰ نفر تست گرفته شده است.

وی با بیان اینکه باید تلاش شود طی دو ماه آینده این میزان تست به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت به ۳۰۰ نفر برسد، اضافه کرد: خوشبختانه زمینه این امر نیز در استان فراهم شده است؛ هر چند گرفتن تست به تنهایی کافی نبوده و سایر اقدامات به‌ویژه موضوع قرنطینه افراد در نقاهت‌گاه‌ها باید تداوم داشته باشد تا شاهد ثبات آمار باشیم.

نماینده عالی دولت در استان زنجان، با بیان اینکه علی‌رغم آماده بودن ۱۳۰۰ تخت نقاهت‌گاهی، زنجانی‌ها از این اماکن استقبال نمی‌کنند، گفت: برخی از مبتلایان امکانات لازم را برای قرنطینه شدن در منزل ندارند اما متاسفانه نسبت به قرنطینه خود در منزل اصرار دارند که همین امر سبب به خطر افتادن سلامت سایر افراد خانواده به‌ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای می‌شود.

وی با پرداختن به این موضوع که آنچه در اجرای طرح شهید سلیمانی مهم به نظر می‌رسد، استمرار اجرای این طرح و خروجی حاصل از آن است، متذکر شد: اجرای این طرح در استان آثار خوبی داشته و تقریباً به اهداف تعیین شده رسیده‌ایم. هدف اصلی طرح شهید سلیمانی، قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا است. وقتی زنجیره انتقال فراگیر می‌شود، قطع کردن آن هم مشکل خواهد بود، به همین خاطر موضوع بیماریابی در این طرح مورد توجه جدی است.

حقیقی با یادآوری این مطلب که ۹۹ درصد از مبتلایان به کرونا در خانه قرنطینه می‌شوند که این امر یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات است، عنوان کرد: این امر در حالی است که ۹۰ درصد سالمندان و افراد دارای بیماری مزمن با خانواده زندگی می‌کنند و قرنطینه مبتلایان در خانه، زندگی آن‌ها را با خطر مواجه می‌کند. بالاترین آمار مرگ و میر کرونا را افراد مسن دارند که میانگین سنی آن‌ها نیز ۷۱ سال به بالا است.

این مسئول، با یادآوری اینکه متاسفانه کار ۷۰ درصد از این مبتلایان نیز به بستری کشیده می‌شود، تصریح کرد: نیروی انتظامی باید منع تردد ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح را با قدرت اجرا کرده و بلافاصله اعمال قانون‌ها را به افراد اطلاع‌رسانی کند و مبتلایانی که به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند باید مصاحبه شوند تا مکان ابتلای آن‌ها مشخص شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه کسانی که مراسم‌ عروسی و عزا برگزار می‌کنند باید پاسخ‌گو باشند، ادامه داد: طبق قانون، دادستانی می‌تواند با کسانی که سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند برخورد کند. تا زمانی که واکسن مطمئن وارد کشور شود، زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید به گفتمان عملی زندگی‌مان تبدیل شود. متاسفانه طی دو روز گذشته آمار مراجعات سرپایی در استان افزایش یافته که نشان می‌دهد رنگ‌بندی‌های کرونایی، ما را گول زده است.

این مسئول در ادامه با تاکید بر ضرورت حل مشکلات پیش روی مرکز جراحی محدود خرم‌دره توسط دانشگاه پیام‌نور، خاطرنشان کرد: این مرکز در شرایط کرونایی کمک شایانی به رفع مشکلات تنها بیمارستان خرم‌دره خواهد کرد.

تعداد نمایش ها (150)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان