X

اخبار

معاون استاندار زنجان:

استان زنجان دارای رتبه عالی در نسبت منابع به مصارف بانکی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: رتبه عالی در نسبت منابع به مصارف بانکی از شاخص‌های نشان دهنده عملکرد مناسب دستگاه‌های اجرایی در استان است.

یکشنبه, 04 آبان,1399
نویسنده: فرناز باقری
نسخه چاپی
استان زنجان دارای رتبه عالی در نسبت منابع به مصارف بانکی است

محمدرضا آبی پور در مراسم افتتاح شرکت سپهر دنیز طارم در شهرک صنعتی شماره یک زنجان که در زمینه تولید رب گوجه‌فرنگی فعالیت دارد، با اشاره به فعالیت، ۴۴ هزار واحد صنعتی در ۸۴۰ شهرک صنعتی کشور، اظهار داشت: سهم استان زنجان از این تعداد ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی با حدود ۸۰۰ واحد صنعتی است.
وی با اشاره به تعطیل بودن ۱۰ هزار واحد صنعتی در کشور که ۱۱۵ مورد از آنها در استان زنجان است، افزود: تعطیلی ۱.۳ درصدی واحدهای استان زنجان در برابر ۲۲ درصد میانگین کشوری آمار قابل توجهی است که بازگرداندن واحدهای صنعتی تعطیل به چرخه تولید در استان با تلاش دستگاه‌های مربوطه و ورود حوزه قضایی به مسئله بوده است.
معاون امور اقتصادی استاندار زنجان تصریح کرد: در اجرای قوانین باید حواسمان به اجرای کامل مواد قانونی باشد از این رو برای پرهیز از هر نوع اشتباه با دستگاه قضا هماهنگ هستیم که از زمان تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی، قوه قضاییه کمک حال دستگاه اجرایی در راستای انجام شایسته وظایف بوده است.
وی تاکید کرد: در نظام بانکی و در حوزه راهبری سرمایه گذاری توانستیم موافقت چهارهزارو ۷۰۰ میلیارد تومان ورود سرمایه جدید به استان را از نظام بانکی دریافت کنیم و از قراردادهای بسته شده هم ۵۱ میلیارد تومان سهم یارانه برای آنها وجود دارد. 
آبی پور خاطرنشان کرد: از ۱۵ هزار میلیارد تومان منابع بانکی استان توانستیم بالاتر از تمام میانگین کشور وارد حوزه اجرا کنیم به طوری که استان زنجان دارای رتبه عالی در منابع و مصارف بانکی شده است.
وی یادآور شد: در دوران دفاع مقدس که چندین جبهه در مقابل ایران بودند فشارهای اقتصادی به اندازه امروز نبود و امروزه دیوار محاصره دشمن کامل است و با سختی کالاهای اساسی مثل دارو تامین می‌شود همچنین دغدغه تامین مواد اولیه کارخانه ها را داریم  در کنار آن ویروس کرونا که تمام دنیا را در حوزه اقتصاد تحت تاثیر قرار داده است.
این مسوول بیان کرد: امروز ما به غیرت، اهتمام دانشمندان جوان و سرمایه‌گذاران خودمان با قدرت صحبت می‌کنیم و با این مشکلات مضاعف، کشور غیرت جوانان خود اتکا دارد.
وی تاکید کرد: اگر همراهی بخش قضایی نبود شاهد موفقیت و افتتاح طرح‌های امروز نبودیم از این رو مدیون همراهی بخش قضایی هستیم.
وی در پایان با اشاره به نیاز استان به صنایع تبدیلی، افزود: استان زنجان با تولید سالانه ۴۵۰ تا ۵۰۰ تن گوجه فرنگی، ۲۵۰ هزار تن سیب زمینی و نزدیکی به همدان قطب تولید سیب زمینی و ۴۷ هزار تن معادل ۴۰ درصد زیتون که از افتخارات استان محسوب می شود، نیازمند توسعه صنایع تبدیلی است.

تعداد نمایش ها (30)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

دی ان ان