X

اخبار

استاندار زنجان:

شورای آموزش و پرورش زنجان در کشور نمونه است

استاندار زنجان گفت: همدلی و تعامل مدیران در استان باعث شده زنجان در بسیاری از شاخص‌ها در کشور ممتاز باشد.

ﺳﻪشنبه, 30 دی,1399
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
شورای آموزش و پرورش زنجان در کشور نمونه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح اله حقیقی صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت: طی دوسال و نیم گذشته با تلاش‌های صورت گرفته جایگاه استان در کنکور از رتبه 24 به 16 کاهش یافته و این ارتقاء شاخص را مرهون تلاش همگانی و هدایت‌های نماینده ولی فقیه در استان و معلمان تلاشگر و دلسوز هستیم.

وی با اشاره به کسب رتبه برتر شوراهای آموزش و پرورش استان زنجان در کشور گفت: حفظ این جایگاه بسیار مهم  است و همه 186 عضو این شورا در مناطق 14 گانه در کسب این رتبه ارزشمند نقش دارند.

استاندار زنجان با بیان اینکه این استان در حوزه های مختلفی در زمره استان‌های شاخص کشور قرار دارد، تاکید کرد: در کسب این توفیقات، در کنار تلاش‌های صورت گرفته، هدایت‌های نماینده ولی فقیه در استان، همدلی مدیران و همراهی رسانه ها بسیار موثر بوده است.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اقدامات موثر فرهنگیان در روزهای کرونایی نیز اظهار داشت: معلمان در خط مقدم تعلیم و تربیت هستند و با تولید محتواهای آموزشی تلاش کرده‌اند تا امر آموزش تعطیل نشود و در این بین باید از معلمان گمنامی که در مناطق دور دست و محروم از جان و دل برای تعلیم محصلان مایه گذاشتند قدردانی و تجلیل کرد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه از هزار و 675 مدرسه شهری 563 مدرسه متصل به اینترنت و از 1112 مدرسه روستایی 293 مدرسه به اینترنت وصل هستند، افزود: تا دهه فجر امسال 250 مدرسه روستایی دیگر به اینترنت پرسرعت متصل می شوند.

او درخصوص تامین اقلام مورد نیاز دانش آموزان نیز خاطر نشان کرد: 2600 تبلت و 25میلیارد ریال تسهیلات با سود 4 درصد در اختیار خانواده های دانش‌آموزان و آموزش و پرورش قرار گرفته است.

استاندار زنجان از مدیران، معلمان و دانش آموزان بعنوان سفیران سلامت جامعه نام برد و از مسئولان آموزش و پرورش خواست با استفاده از بستر شبکه شاد زمینه را برای آموزش هرچه بیشتر در راستای پیشگیری از کرونا فراهم کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان هم در این جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت: دانش آموزان امانت‌های بزرگ جامعه در دست معلمان هستند که باید با دقت تربیت شوند.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی در ادامه با تبریک کسب رتبه برتر شورای آموزش و پرورش استان در کشور و قدردانی از تلاش های استاندار زنجان برای نائل شدن به این مهم گفت: نباید تلاش معلمانی که در مناطق محروم و دور دست خدمت می کنند نادیده گرفته شود.

او همچنین به توجه بیشتر به بحث پژوهش در آموزش و پرورش بویژه در دو سال آخر تحصیل دانش آموزان تاکید کرد.

در پایان از برخی اعضای شورای آموزش و پرورش استان تجلیل شد.

تعداد نمایش ها (230)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان