X

اخبار

رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد/ برای قطع زنجیره انتقال پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود

استاندار زنجان می گوید: در صورت رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی به طور قطع باید از هفته آینده منتظر روند تدریجی افزایش مبتلایان به بیماری کرونا در استان بود.

دوشنبه, 18 فروردین,1399
نویسنده: فرناز باقری
نسخه چاپی
رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد/ برای قطع زنجیره انتقال پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح الله حقیقی در جلسه مبارزه با کرونا ویروس استان زنجان گفت: متاسفانه حضور اقشار مختلف مردم در مناطق عمومی شهر افزایش یافته که تداوم چنین وضعیتی بطور قطع وضع نگران کننده ای را طی هفته های آینده ترسیم خواهد کرد.

مقام عالی استان یادآور شد: در مجموع وضعیت کنونی مبتلایان به کرونا در این استان به طور خفیفی کاهش یافته که این امر نتیجه دو هفته تعطیلات نوروزی و عدم حضور مردم در اجتماعات است، در صورتی که همین روند ادامه یابد علاوه بر روند کاهشی می توان به کنترل این بیماری در استان امیدوار بود.

استاندار زنجان گفت: نمونه‌گیری سرپایی ویروس کرونا به صورت پایلوت در این استان، طرح بسیار مهمی بود زیرا از زمان آغاز اجرای این طرح، شمار بستری‌شدگان در بیمارستان‌ها با شیب ملایمی، کاهش یافته است.

در این جلسه که مدیران و فرماندارن بصورت ویدئو کنفرانس حضور داشتند فتح الله حقیقی خاطرنشان کرد: تا کنون ۱۵۲۱ نفر از افراد مشکوکِ شناسایی شده در طرح غربالگری سلامت به صورت سرپایی و بدون مراجعه به بیمارستان، مورد آزمایش قرار گرفته که نمونه ۲۴۴ نفر از آن‌ها مثبت شده است.

حقیقی، هدف از اجرای این طرح را کاهش شمار بستری‌شدگان و کاهش مراجعات به بیمارستان‌ها دانست و تصریح کرد: افرادی که نمونه آن‌ها مثبت شده  نیز وارد بیمارستان‌ها نشدند بلکه در منزل، تحت درمان قرار گرفتند.

اجرای طرح نمونه‌گیری سرپایی بیماری کرونا به صورت پایلوت در استان زنجان نشان داد که نتیجه آزمایش ۲۵ درصد افراد جامعه که علائمی هم ندارند، مثبت است.

تعداد نمایش ها (123)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان