X

اخبار

استاندار زنجان:

پایگاه اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا در زنجان طراحی شده است

استاندار زنجان گفت: پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با کرونا در استان طراحی و علاوه بر آن در راستای پیشبرد برنامه‌های این ستاد تاکنون هفت هزار هسته همیاران سلامت در زنجان تشکیل شده است.

جمعه, 07 آذر,1399
نویسنده: فرناز باقری
نسخه چاپی
پایگاه اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا در زنجان طراحی شده است

فتح‌الله حقیقی در ستاد مقابله با کرونای استان زنجان که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون با تشکیل ستاد و ۱۴ کمیته عملیاتی اقدامات خوبی در راستای پیشگیری و مقابله با کرونا در استان انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه طبق برنامه ریزی ها به طور مستمر وضعیت بیماری کووید- ۱۹ در استان به ویژه شهرستان ها رصد می شود، اظهار داشت: در این استان بصورت میدانی با افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند، برخورد جدی انجام گرفت که این مهم آثار و نتایج خوبی به همراه داشته است.

استاندار زنجان، با اشاره به تشکیل ۱۴۶ تیم نظارتی تحت نظر کمیته عالی نظارت استان، ادامه داد: روزانه وضعیت و مشکلات موجود کرونایی استان بررسی و پیگیری می‌شود و از طرفی مقوله مهم آموزش مورد توجه قرار گرفته  است که راه اندازی استودیو سلامت از جمله نمودهای عینی آن به شمار می رود.

وی با بیان اینکه زنجان سومین استان کشور است که بیشترین تعداد فوتی های ناشی از کرونا در آن مربوط به سالمندان اظهار داشت: کاهش مرگ و میر این گروه سنی نیازمند اتخاذ تدابیر و کنترل لازم است. 

استاندار زنجان با اشاره به اجرای طرح ساماندهی سالمندان و تهیه بانک اطلاعاتی این قشر در استان افزود: با توجه به اطلاعات سالمندان از قبیل افراد دارای بیماری های زمینه ای، خدمات و آموزش‌های لازم به این افراد ارائه می‌شود و طبق برنامه ریزی های لازم داروهای مصرفی سالمندانی که به تنهایی زندگی می کنند، درب منزل به آنها تحویل داده خواهد شد تا از خروج آنها از خانه و قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا جلوگیری شود.

حقیقی افزود: افراد مشکوک به کرونا از مطبها و سایر مراکز خصوصی به مراکز ۱۶ ساعته سرپایی استان ارجاع داده می شوند و در مجموع می توان گفت وضعیت همه بیماران کرونایی در استان به دقت رصد می‌شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه با ارسال فرم خوداظهاری به دستگاه‌های اجرایی وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی توصیه شده توسط ناظران چک می شود، گفت: بر این اساس رعایت کمتر از ۹۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی در ادارات استان به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

حقیقی با اشاره به تدابیر انجام شده در جهت قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا گفت: اگر مراسم یوم‌العباس در زنجان حتی با ۱۰ درصد جمعیت ۶۰۰ هزار نفری برگزار می‌شد، یک فاجعه رخ می‌داد اما با هماهنگی بین‌دستگاهی و همراهی زنجانی‌ها این مراسم به سمت توزیع بسته‌های معیشتی سوق داده شد.

استاندار زنجان همچنین با اشاره به خودکفا بودن استان در تولید ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده، خاطر نشان کرد: هم اکنون روزانه ۷۰۰ هزار ماسک در استان تولید می شود که ۵۰ درصد آن با قیمت یک هزار تومان و ۵۰ درصد دیگر نیز با قیمت یک‌هزار و ۳۰۰ تومان عرضه می شود.

وی بااشاره به اینکه تاکنون بیش از ۲ میلیون ماسک رایگان در استان توزیع شده است، تصریح کرد: تولیدات ماسک مازاد بر نیاز استان به سایر استانها نیز ارسال می شود.

حقیقی مهمترین عامل ابتلای مردم زنجان به ویروس کرونا را برپایی دورهمی، ارتباطات اداری، عزا و عروسی و ماندن در مکان‌های بسته بیان و خاطرنشان کرد: تاکنون حدود یک‌هزار نفر بیمار کرونایی در نقاهتگاهای استان بهبود یافته‌اند و ورود آنها به مراکز درمانی و بیمارستانها پیشگیری شده است.

تعداد نمایش ها (207)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان