X

اخبار

استاندار زنجان:

وضعیت کرونا ویروس مستمر رصد می شود

استاندار زنجان اظهار کرد: روند ابتلا به کرونا ویروس در استان زنجان با شیب ملایم در حال افزایش است.

یکشنبه, 03 فروردین,1399
نویسنده: فرناز باقری
نسخه چاپی
کلمات کلیدی:
وضعیت کرونا ویروس مستمر رصد می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح الله حقیقی در جلسه ستاد مقابله با کرونا ویروس استان گفت: مردم هشدارها را برای قطع زنجیره انتقال جدی بگیرند و در خانه بمانند.

مقام عالی دولت در استان به اجرای طرح غربالگری کرونا اشاره کرد و افزود: تا به امروز از جمعیت یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفری استان ۶۴۵ هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده اند و ما جز استانهای موفق در اجرا هستیم۰

وی تاکید کرد باید باقی مانده جمعیت استان هم در طرح غربالگری کرونا شرکت کنند که البته مورد تاکید ما شهروندان زنجانی است.

استاندار زنجان با بیان اینکه با اقدامات و تمهیدات اندیشیده شده سه هفته ابتلا به کرونا ویروس در استان به تاخیر افتاد و با آمادگی به مقابله با آن رفتیم گفت: از ۱۴ اسفند تا به امروز در مجموع هزارو۵۰ نفر در بیمارستانهای استان بستری شدند که از این تعداد ۷۴۵ نفر ترخیص شده اند.

از میزان بستری شدگان در بیمارستانها ۳۶۶ نفر طبق اعلام آزمایشگاه‌ها کرونا مثبت بودند که از این تعداد ۲۴۳ نفر مرخص شدند و فقط ۱۰۰ نفر در بیمارستانها بستری‌شده اند.

طبق اعلام ستاد ملی کرونا تا به امروز ۲۳ نفر در استان زنجان بر اثر ابتلا به کرونا فوت کرده اند.

استاندار زنجان با قدردانی ازکسانی که عید را امسال در خانه ها ماندند گفت: آمارهای ما نشان میدهد از ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ تا اول فروردین ۱۳۹۹ میزان ترددها در محورهای مواصلاتی استان ۹۰ درصد در مقایسه با سال قبل کاهش یافته است.

فتح الله حقیقی با بیان اینکه دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا لازم الاجراست افزود: اولویت ما در حال حاضر تجهیز مراکز درمانی و نقاهتگاهی و تامین اقلام مورد نیاز کادر درمانی است .

استاندار زنجان همچنین بر کنترل منظم و دقیق ورودیهای استان توسط هلال احمر،بسیج و نیروی انتظامی تاکید کرد.

تعداد نمایش ها (281)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان