X

اخبار

استاندار زنجان:

75درصد معادن استان فعال است

استاندار زنجان گفت: میزان فعالیت معادن استان بالاتر از میانگین کشوریست و صدور بارنامه ها در مقایسه با دو سال قبل 2 برابر شده است.

پنجشنبه, 22 آبان,1399
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
75درصد معادن استان فعال است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح الله حقیقی در جلسه شورای معادن استان گفت: 352 معدن فعال در استان داریم که ذخیره قطعی آن ها 862 میلیون تن است.

به گفته حقیقی، استخراج اسمی این معادن 14 میلیون تن و میزان استخراج واقعی آن ها نزدیک به 7 میلیون تن است.

استاندار زنجان با اشاره به افزایش صدور بارنامه برای معادن استان گفت: امسال تا پایان شهریور  25 بارنامه برای معادن صادر شده که 2 برابر کل سال 97 است و میزان وصول حقوق دولتی معادن نیز به بیش از 92 میلیارد تومان رسید.

وی با بیان اینکه معدن داران باید قانون یک درصد هزینه را برای نگهداری راه های مورد بهره برداری عمل کنند،‌ افزود: معدن داران باید به تعهدات خود مبنی بر ترمیم راههای مورد بره برداری عمل نمایند.

مقام عالی استان از معاون عمرانی استاندار خواست با تشکیل کمیته ای با حضور فرمانداران، مسئولان صمت و معدن داران پیگیر اجرای تعهدات شوند و ما بعنوان دولت برای معادن استان شناسنامه داریم و برای حل مشکلات، همه اقدامات لازم را انجام می دهیم و در قبال آن نیز معدن داران باید از درآمدهای حاصل از استخراج برای نگهداری راه ها و اجرای برنامه های اجتماعی هزینه کنند.

استاندار زنجان از دبیر شورای معادن استان خواست برای جلسه آتی گزارشی از نحوه فعالیت معادن شن و ماسه ارائه کند.

تعداد نمایش ها (172)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان