X

اخبار

استاندار زنجان:

۸۶ درصد روستاهای بالای ۲۰خانوار زنجان به اینترنت پرسرعت متصل شدند

استاندار زنجان گفت: طی حدود سه ماه گذشته میزان برخورداری روستاهای بالای ۲۰ خانوار زنجان از اینترنت پرسرعت از رقم ۶۸ درصد به ۸۶ درصد رسیده است.

ﺳﻪشنبه, 21 بهمن,1399
نسخه چاپی
۸۶ درصد روستاهای بالای ۲۰خانوار زنجان به اینترنت پرسرعت متصل شدند

فتح الله حقیقی روز دوشنبه در آیین آغاز بهره برداری از اینترنت و شبکه ملی اطلاعات ۱۵۵روستای زنجان که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، افزود: در سفر شهریور امسال وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان، قرار شد تا در سه مرحله تا پایان سال جاری همه خانوارهای بالای ۲۰ خانوار استان تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار گیرند که این مهم تا این مرحله حتی بیش از وعده داده شده، عملیاتی شده است.

به گزارش ایرنا، شمار روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان زنجان ۷۱۲ مورد است که تا کنون ۶۱۱ روستا تحت پوشش اینترنت پر سرعت قرار گرفته اند.

حقیقی اظهار داشت: ایجاد مرکز پشتیبان پی سی در راستای تمهیدات لازم برای پدافند غیرعامل، عملیات اجرایی برای پوشش آنتن همراه در نقاط کور جاده تهم- چورزق و پایداری فیبر نوری با رفع نقاط حادثه خیز، از دیگر اقدامات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات طی سه ماه گذشته در استان زنجان بوده است.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به طرح ها و پروژه های افتتاح شده در استان طی دهه فجر امسال اشاره کرد و گفت: دهه فجر امسال ۷۹۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹هزار و ۹۵۱ میلیارد تومان در زنجان افتتاح و یا کلنگ زنی شده که ۹۱ درصد موارد افتتاح و بهره برداری بوده است.

حقیقی خاطرنشان کرد: شمار بیمه شدگان اجباری در استان در فروردین امسال ۱۱۰ هزار و ۹۸۳ نفر بود که این رقم در آذرماه امسال به ۱۱۶ هزار و ۴۲۷ نفر رسید که نشان از رونق اشتغال در استان دارد.

وی افزود: مدت تعداد مستمری بگیران بیمه بیکاری نیز در استان از تعداد سه هزار و ۲۱۷ نفر در آذر سال گذشته به ۲ هزار و ۸۳۰ نفر در آذرماه امسال کاهش پیدا کرد.

استاندار زنجان به بهره برداری از ۵ طرح صنعتی با سرمایه گذاری هفت هزار میلیارد تومان دراین استان در هفته گذشته با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری اشاره کرد وگفت: عملیات طراحی و احداث ۲ واحد از این ۵ واحد از سال ۹۷ و ۹۸ آغاز شد و اکنون به سرانجام رسید؛ سه طرح دیگر نیز تا سال ۹۷ فقط ۳۰ درصد پیشرفت داشتند که عمده عملیات اجرایی آنها در ۲ سال گذشته انجام شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه چرخه تولید در صنایع فولاد، نساجی و سنگ های تزیینی در استان زنجان کامل است، اظهار داشت: ارزش متوسط یک تن صادرات این استان ۵.۷ برابر متوسط صادرات کشور است.

حقیقی ادامه داد: ارزش یک تن صادرات استان زنجان هزار و ۷۶۱دلار است در صورتی که این رقم در میانگین کشوری، ۴۰۳ دلار است و این موضوع نشان دهنده این است که چرخه تولید در استان کامل است.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به موفقیت های به دست آمده در این استان و رتبه برتر زنجان در اجرای طرح کاداستر اراضی، اشاره کرد و گفت: تا کنون برای ۴۴۰هزار هکتار اراضی استان قرارداد اجرای کاداستر بسته شده که در ۲۹۰ هزار هکتار اجرایی شده است، برای ۲۵۰ هکتار دیگر نیز رای نهایی در سازمان نقشه برداری در حال صادر شدن است.

حقیقی اظهار داشت: نخستین سند زمین حدنگاری شده کشور در زنجان صادر و تحویل کشاورزان شده است.

تعداد نمایش ها (122)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان