X

اخبار

استاندار زنجان:

۶ واحد تولیدی زنجان با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری افتتاح می‌شود

استاندار زنجان از افتتاح ۶ پروژه در استان با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری خبرداد و افزود: برای این پروژه‌های تولیدی و صنعتی هفت هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و با فعالیت آنها برای یک‌هزارو ۸۳۸ شغل مستقیم ایجاد شده است.

دوشنبه, 13 بهمن,1399
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
۶ واحد تولیدی زنجان با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری افتتاح می‌شود

فتح‌الله حقیقی  در شورای اداری استان با بیان اینکه دهه فجر، دهه عظمت، عزت و اقتدار مردم ایران است، افزود: همه مردم ایران از شروع انقلاب تا کنون هر آنچه در توان داشتند برای مقابله با استکبار و استبداد انجام دادند و در این راه بهترین فرزندان این سرزمین جانفشانی کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: مردم ایران تا به امروز نقشه های خبیثانه استکبار را با بصیرت خود متوجه شدند و درسایه اتحاد و وحدت توطئه های دشمنان را نقش برآب کردند.

حقیقی تصریح کرد: انقلاب اسلامی، انقلابی الهی است و هدف آن صلح و بسط عدالت است ولی استکبار و استبداد در عمل در برابر حرکت انقلاب مانع تراشی و کارهای خلاف می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خودبه اجرای طرح کاداستر اراضی استان اشاره کرد و اظهار داشت: تا کنون اطلاعات ۲۹۰ هزار هکتار در این راستا جمع آوری و برای تایید به سازمان نقشه برداری کشور ارسال شده است.

استاندار زنجان گفت: دهه فجر امسال ۷۹۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹هزار و ۹۵۱ میلیارد تومان در زنجان افتتاح و یا کلنگ زنی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تنها ۹ درصد از طرح ها، کلنگ زنی است و ۹۱ درصد طرح به مرحله بهره برداری می رسند.

حقیقی اظهار داشت: امسال پروژه های دهه فجر استان از نظر تعداد ۵۴ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است اما از نظر اعتباری و هزینه ای ۱۶ برابر افزایش دارد.

وی ادامه داد: اعتبار دولتی تخصیصی به پروژه‌های دهه فجر امسال نسبت به سال گذشته ۲۸ درصد افزایش دارد.

استاندار زنجان گفت: این پروژه‌ها زمینه اشتغال ۲ هزار و ۷۶۱ نفر را به صورت مستقیم و ۲ هزار و ۶۰۰ را به صورت غیر مستقیم ایجاد می‌کند.

وی با قدردانی از عملکرد شبکه بانکی استان، افزود: بانک های استان ۹۲ درصد منابع جذب شده را در قالب تسهیلات پرداخت کرده اند که در این شاخص رتبه هفتم کشوری را دارد.

استاندار زنجان افزایش شمار بیمه شدگان اجباری را نشان از رونق تولید در این استان دانست و گفت:  تعداد بیمه شدگان اجباری در فرورین امسال ۱۱۰ هزار ۸۹۳ نفر بود که این رقم آذر ماه امسال به ۱۱۶ هزار و ۴۲۷ رسیده است.

حقیقی در بخش دیگری از سخنان خود به دستاوردهای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان طی ۲ سال گذشته اشاره کرد و گفت: در مجموع ۷۶ درصد جلسات این کارگروه طی ۲ سال گذشته برگزار شده و امسال ۱۰ واحد تولید غیر فعال استان به چرخه تولید بازگشته اند.

وی افزود: مشکل واحدها و شرکت های بزرگی همچون نخ تایر که در گرو بانک بود از طریق کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بر طرف شد.

استاندار زنجان افزایش شمار بیمه شدگان اجباری را نشان از رونق تولید در این استان دانست و گفت:  تعداد بیمه شدگان اجباری در فرورین امسال ۱۱۰ هزارو ۸۹۳ نفر بود که این رقم آذر ماه امسال به ۱۱۶ هزار و ۴۲۷ رسیده است.

تعداد نمایش ها (94)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان