X

اخبار

استاندار زنجان:

کشتی نگین ورزش کشور است

استاندار زنجان گفت: کشتی همواره در عرصه های جهانی و المپیک برای کشور و مردم افتخار کسب کرده است.

شنبه, 24 آبان,1399
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
کشتی نگین ورزش کشور است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح الله حقیقی در دیدار با علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی کشور گفت: در استان زنجان همه دستگاه‌های اجرایی موظفند یک درصد اعتبارات خود را برای ورزش هزینه کنند.

وی با قدردانی از حضور رئیس فدراسیون کشتی در استان زنجان گفت: با توجه به مشکلات اعتباری، توجه جدی به تامین زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی برای جوانان داریم و اخیرا با حضور وزیر ورزش و جوانان ۱۵ طرح ورزشی با ۵۰ میلیارد تومان به بهره برداری در استان رسید.

استاندار زنجان افزود: حمایت از جوانان را طی دو سال گذشته برنامه ریزی کردیم تا جوانان زیر ۳۸ سال را آموزش داده و وارد چرخه مدیریتی استان کنیم که برخی از این جوانان احکام خود را دریافت کرده اند.

مقام عالی استان در حمایت از ورزش کشتی نیز گفت: اگر هیئت کشتی استان و اداره کل ورزش و جوانان برنامه و طرحی ارائه کنند ما حتما آن را مصوب کرده و خود را موظف به حمایت از آن میدانیم.

رئیس فدراسیون کشتی هم در این دیدار گفت: استانداران نقش بسیار مهمی در حمایت از ورزش دارند و در این بین نگاه به کشتی بعنوان ورزش اول کشور که همواره افتخارآفرین بوده باید ویژه باشد.

علیرضا دبیر با اشاره به سابقه و قدمت ورزش کشتی زنجان در کشور افزود: کشتی‌گیران زنجانی جزو با اخلاق‌ترین ورزشکاران بودند و امروز شاهدیم هم در عرصه رقابت و هم در عرصه مربیگری

در تیم ملی نقش‌آفرین هستند.

رئیس فدراسیون کشتی هدف از سفرهای استانی را احیای دوباره کشتی در استان‌ها اعلام کرد و قول داد در صورت همکاری استان با هیئت کشتی، فدراسیون نیز به لحاظ نرم افزادی تمام و کمال در خدمت استان باشد.

علیرضا دبیر سابقه قهرمانی در رقابت‌های جهانی ۱۹۹۸ تهران و المپیک ۲۰۰۰ سیدنی را دارد.

تعداد نمایش ها (178)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان