X

اخبار

پیام تبریک دکتر حقیقی استاندار زنجان بمناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، روز زن و روز مادر

چهارشنبه, 15 بهمن,1399
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
کلمات کلیدی:

بسم الله الرحمن الرحیم

آنکه بهشتی می شود، پایه بهشتی شدنش از مادر است (مقام معظم رهبری)

 

بیستم جمادی الثانی سال پنجم بعثت دروازه های آسمان گشوده شد، ملائکه شاد و مسرورند که فاطمه (س) متولد می شود؛ خیر کثیر و دختری که مادر پدر است قدم بر هستی گذاشتند.

زنان و مردان هر جامعه نقشی سترگ در پیشرفت و تعالی ملتها دارند که در این بین نقش زنان بسیار ویژه و حیاتی است.

اگر پیشرفتی در همه زمینه ها از تعلیم و تربیت گرفته تا مسئولیت های مهم و بزرگ اجتماعی در جوامع مشاهده می شود به یقین باید معترف بود که در آن همواره نقش زنان برجسته و پررنگ بود است.

از دامان زنان پاک چه مردانی که به معراج رفتند و در حیات 42 ساله پس از انقلاب کم نیستند نمونه هایی از این زنان و مادران که برای حفظ اسلام ناب محمدی، فرزندان ژاره تن خود و بهترین دارایی هایشان را تقدیم کردند.

مادرانی که یک تا 9 فرزند برای تحقق آرمان امام و انقلاب اسلامی تقدیم کردند و همچنان نیز با همان اعتقاد روزهای نخست انقلاب و حتی راسخ تر ایستاده اند.

اما زنان انقلابی استان زنجان همواره در عرصه های مختلف، اسوه و نمونه بوده اند. بانوان زنجانی در شهریور 1357 در اوج خفقان رژیم ستمشاهی برای اعتراض به جنایت های حکومت خاندان پهلوی برای نخستین بار به خیابان ها آمدند و زمینه را برای راهپیمایی دیگر بانوان علیه شاه و حکومت طاغوتی‌اش فراهم آوردند.

همه این رشادتهای زنان عزیز سرزمین ما الگوگرفته از عفت و سیره حضرت فاطمه (س) است که بهترین نمونه برای همه کسانی است که برای رسیدن به آخرتی بهشتی در تلاشند.

اینجانب ضمن تبریک میلاد با سعادت ام ابیها، نور چشم رسول خدا به همه مادران سرافراز استان و کشور، بر خود لازم میدانم از مادرانی که در خط مقدم مقابله با ویروس منحوس کرونا نیز در قالب کادر بهداشت و درمان از جان مایه گذاشتند قدردانی کرده و عنایت و شفاعت حضرت فاطمه زهرا (س)را برای همگان خواستارم.

 

فتح الله حقیقی

استاندار زنجان

تعداد نمایش ها (79)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان