X

اخبار

پیام استاندار زنجان به مناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب

یکشنبه, 25 آبان,1399
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
کلمات کلیدی:

متن پیام چنین است؛

 

کتاب ميراثي ماندگار، پديده اي باشکوه و ارزشمند و عنصری رشدآفرين و روشنگر در پهنه‌ زندگي بشر است و از کتاب به عنوان مظهر انديشه و خرد ورزي آدمي و عالي ترين ابزار انتقال يافته ها ياد شده است.

نقش برجسته، حساس و سازنده کتاب در پویش‌های تکامل آفرین فردی و اجتماعی ناشی از گستردگی روح ارزشی دانش، بینش و اهمیت فرهنگ مکتوب در تاریخ بشری است.

از سوی دیگر فرهنگ ناب و باورهاي ديني ما مبتني بر ارزش، بينش، دانش و ارجمندي کتاب و نگارش است و خداوند منان معجزه ابدی آخرين و محبوب ترين فرستاده اش را کتاب قرار داده و اسلام، دین اندیشه و معرفت، دین دانش و کتاب و معنویت است. چنانکه میتوان گفت اصولاً آیین آسمانی ما، پرچمدار کتاب و کتابخوانی است.

در این میان تاریخ پر افتخار و فرهنگ درخشان ایران اسلامی نیز با کتاب به کمال رسیده و با کتاب به جهانیان معرفی شده است.

انقلاب شکوهمند اسلامی ایران متاثر از معارف و دانش به پیروزی رسید و بالنده شد.

اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن بیست و هشتمین دوره هفته کتاب که امسال با شعار "دانایی، مانایی" نامگذاری شده و گرامیداشت هفته "کتاب، کتابخوانی و کتابدار" صمیمانه از تلاش ها و اهتمام ویژه متولیان حوزه فرهنگ و کتاب در ترويج ارزش‌های متعالی كتاب و كتابخوانی، بخصوص کتابداران محترم به عنوان حافظان اندیشه بشریت تقدير و قدردانی می نمایم.

در همین راستا با توجه به شرایط خاص پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا و پویش ملی ماندن در خانه در جهت حفظ سلامتی شهروندان، از کتابداران و متولیان و مسئولین محترم کتابخانه های عمومی انتظار می رود با اجرای برنامه های فرهنگی با تاکید بر فضای مجازی زمینه‌ای مهیا کنند تا فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان، پرفروغ‌تر از گذشته نمایان شود.

 

فتح‌اله حقیقی

استاندار زنجان

تعداد نمایش ها (143)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

دی ان ان