X

اخبار

استاندار زنجان:

هیچ دانش آموزی از آموزش‌ها جا نمانده است

استاندار زنجان گفت: تا دهه فجر امسال 250 مدرسه استان به اینترنت پرسرعت متصل می شود.

یکشنبه, 16 آذر,1399
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
هیچ دانش آموزی از آموزش‌ها جا نمانده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح اله حقیقی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت: تا پایان آبانماه با حمایت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیران استان 70 سایت برای ایجاد دسترسی در مناطق فاقد اینترنت پرسرعت نصب شده که 120 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و احداث 29 سایت دیگر با قوت و قدرت هرچه تمام در حال اجراست.

وی افزود: قرار است 99 سایت اینترنت پرسرعت در استان راه‌اندازی شود که می تواند جمعیت 15هزار نفری را در استان زنجان تحت پوشش قرار دهد و از این طریق مشکل دسترسی دانش آموزان به اینترنت برای استفاده از فضای مجازی حل خواهد شد.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان تاکید کرد: در شرایط کرونایی که کلاس‌های حضوری دایر نیست بیشتر دانش آموزان با تبلت و گوشی های شخصی به سامانه شاد متصل هستند، برای عده ای که دسترسی به اینترنت ندارند پک‌های آموزشی تدارک دیده شده و 320 تبلت نیز آموزش و پرورش در اختیار دانش آموزانی که امکانات نداشته اند قرار داده است.

مقام عالی استان همچنین از در اختیار قرار دادن 100 تبلت دیگر به دانش آموزان تا پایان هفته دیگر با اولویت دانش آموزان مناطق کمتربرخوردار خبر داد و افزود: از 4 میلیارد تومان اعتباری که نهاد ریاست جمهوری در اختیار استانداری زنجان قرار داده تا بصورت تسهیلات ضروری در اختیار نیازمندان قرار گیرد، 2 و نیم میلیارد تومان آن به آموزش و پرورش اختصاص یافته تا در قالب وام قرض الحسنه در اختیار خانواده هایی که نیاز به گوشی و تبلت دارند قرار دهد.

استاندار زنجان همچنین با قدردانی از خدمات ارزشمند این روزهای معلمان در تعلیم و تربیت دانش آموزان در فضای مجازی از آنها خواست؛ قبل از آغاز تدریس نکاتی را درباره رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و پیشگیری از کرونا ارائه نمایند تا بتوان از ظرفیت آموزش و پرورش و دانش آموزان بعنوان همیاران و سفیران سلامت بهره برد.

توجه ویژ به تامین مسکن فرهنگیان و اختصاص زمین برای آنها، تمدید وام مدارس غیرانتفاعی و حمایت از احداث مدارس مشارکتی از دیگر تاکیدات استاندار زنجان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان بود.

بنا بر اعلام وزارت آموزش و پرورش درصد پوشش شبکه شاد در استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری و معادل 88 درصد است.

تعداد نمایش ها (185)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان