X

اخبار

استاندار زنجان:

نظام آراستگی در برخی ادارات استان بخوبی رعایت شده است

استاندار زنجان گفت: نظام آراستگی بیان گر اهمیتی است که ادارات متناسب با شأن ارباب رجوع ارائه می کنند.

ﺳﻪشنبه, 18 آذر,1399
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
نظام آراستگی در برخی ادارات استان بخوبی رعایت شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح الله حقیقی در شورای راهبری و توسعه استان گفت: وضعیت 48 دستگاه اجرایی استان در قالب نظام آراستگی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی بررسی شده است که از این میان، 8 دستگاه رتبه عالی را کسب کرده اند و باید تشویق شوند.

وی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی که در نظام آراستگی ادارات در رتبه خوب قرار گرفته اند باید تا یکماه آینده به رتبه عالی ارتقاء یابند و دستگاه های اجرایی که در رتبه متوسط و ضعیف قرار دارند علاوه بر اینکه توبیخ می شوند آنها نیز یکماه فرصت دارند به رتبه عالی تغییر جایگاه دهند.

فرمانداران نیز موظف شدند با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برای اجرای نظام آراستگی در سطح شهرستان های خود نهایت همکاری را داشته باشند.

استاندار زنجان تاکید کرد: نظام آراستگی یعنی اهمیت دادن به کارمند و بویژه ارباب رجوع که خدمات را در شأن آنها ارائه نمایند و علاوه برآن، نظام آراستگی به معنای استفاده بهینه و صحیح از امکانات موجود است.

نماینده عالی دولت در استان همچنین از ادارات خواست استفاده از کاغذ را در مراودات اداری به حداقل برسانند.

مقام عالی دولت در استان در بخش دیگری از سخنان خود به انتصاب مدیران جوان در پست های مدیریتی اشاره کرد و افزود: از سازمان مدیریت خواسته شده شرایط را برای این امر فراهم کند و به ادارات دستور داده شد 2 جوان زیر 38 سال را معرفی نمایند که از تعداد 50 نفر معرفی شده، فقط 24 نفر توانستند شرایط لازم مدیریتی را برای تصدی پست ها احراز کنند و 26 نفر دیگر شرایط لازم را نداشتند که این یک ضعف هم برای جوانان و هم برای دستگاهی است که در معرفی آنها دقت نداشته است.

حقیقی هدف از انتصاب مدیران جوان را پویا نمودن ادارات و بهره مندی از نظر و انرژی جوانان در اجرای امور دانست و گفت: جوانان با شور و علاقه خود به ادارات نفس تازه ای تزریق می کنند و باعث تسریع در امور خواهند شد.

از 24 جوانی که شرایط انتصاب در پست های مدیریتی را دریافت کرده اند 18 نفر احکام خود و ردیف مدیریت را دریافت کرده و فقط 6 نفر مانده است که استاندار زنجان به معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی خود دستور داد تا یک هفته آینده سمت و پست مدیریت آنها نیز مشخص شود.

 

تعداد نمایش ها (147)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان