X

اخبار

استاندار زنجان در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد

مراجعه دیرهنگام از چالش‌های پیش روی مبارزه با کرونا

استاندار زنجان در مصاحبه با خبرنگار ایسنا طی سفر به شهرستان های ابهر و خرمدره گفت: مراجعه دیرهنگام مبتلاین به مراکز درمانی از چالش‌های پیش روی مبارزه با کرونا است.

شنبه, 04 بهمن,1399
نویسنده: فرناز باقری
نسخه چاپی
مراجعه دیرهنگام از چالش‌های پیش روی مبارزه با کرونا

فتح‌الله حقیقی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در ماه یازدهم مبارزه با کروناویروس قرار داریم، اظهار کرد: با توجه به تجربه ماه‌های گذشته، همه باید رفتار اجتماعی خود را با موضوع کروناویروس تطبیق دهیم؛ به این معنا که هم رعایت پروتکل‌ها و هم دستورالعمل‌های بهداشتی، سرلوحه کارمان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه باید بدانیم کوچک‌ترین غفلت در رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند منجر به رقم زدن یک فاجعه شود، تاکید کرد: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، می‌توانیم از پیک چهارم بیماری جلوگیری کرده و به امید خدا آن را به زدن واکسن وصل کنیم.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه بعد از یازده ماه مبارزه با کرونا هیچ‌کس نباید مدعی برگزاری تجمع و دورهمی باشد، تصریح کرد: متاسفانه طی چند روز گذشته شاهد ازدیاد تست‌های سرپایی در استان هستیم که این موضوع بیان‌گر آن است که رنگ‌بندی‌های کرونا ما رو گول زده است.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با یادآوری مجدد این مطلب که وقتی شرایط و رنگ‌ها تغییر پیدا می‌کند، برخی فکر می‌کنند کرونا به پایان خط خود رسیده است، ادامه داد: قبلاً هم هشدار داده‌ایم که رنگ‌بندی‌های کرونا نباید گول‌زننده باشد و ما بایستی تا زمانی که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کند که واکسن مورد تایید و به اندازه کافی وجود دارد، حتماً رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه زدن ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را سرلوحه اصلی زندگی‌مان قرار دهیم.

این مسئول با بیان این مطلب که در صورت زده شدن پیک چهارم بیماری در استان، شاهد روزهای بدتری خواهیم بود، اضافه کرد: کوچک‌ترین غفلت در این ‌حوزه می‌تواند یک فاجعه بزرگ را رقم زده و عوارض بدی برای زندگی افراد داشته باشد.

حقیقی با بیان این موضوع که زنجان از استان‌های موفق در حوزه مبارزه با کرونا در کشور است، یادآور شد: مسئولان استان همه تلاش خود را برای مبارزه با بیماری به کار بسته‌اند و از همه شهروندان زنجانی نیز درخواست می‌شود با سهل‌انگاری، جان خود و خانواده‌شان را با خطر مواجه نکنند.

وی در ادامه، گریزی به اجرای طرح شهید سلیمانی در استان زد و گفت: اولین گام در اجرای طرح شهید سلیمانی، قطع زنجیره انتقال ویروس به وسیله شناسایی افراد آلوده است. یکی از اقداماتی که برای قطع زنجیره انتقال باید انجام شود، این است که باید به اندازه کافی تست انجام دهیم و زیرساخت‌های این امر در استان فراهم شده است. بر اساس آخرین آمارها به ازای هر ۱۰۰۰ نفر، از ۱۲۰ نفر تست گرفته شده است، این تست‌ها کمک شایانی به قطع زنجیره انتقال ویروس خواهد کرد.

نماینده عالی دولت در استان زنجان، مراجعه دیرهنگام افراد مبتلا به مراکز را یکی از چالش‌های پیش روی مبارزه با کرونا عنوان کرد و متذکر شد: این امر در حالی است که علم مبارزه با کرونا نسبت به روزهای آغازین شیوع بسیار کامل‌تر شده و اگر افراد در همان روزهای اول برای درمان مراجعه کنند، قطعاً روند بهبودی بهتری را سپری خواهند کرد.

حقیقی، گریزی به موضوع سالمندان زد و بیان کرد: ۹۰ درصد سالمندان و افراد دارای بیماری مزمن با خانواده زندگی می‌کنند و قرنطینه مبتلایان در خانه، زندگی آن‌ها را با خطر مواجه می‌کند.

استاندار زنجان با یادآوری این مطلب که بالاترین آمار مرگ و میر کرونا را افراد مسن دارند که میانگین سنی آن‌ها نیز ۷۱ سال به بالا است، تصریح کرد: متاسفانه کار ۷۰ درصد از این مبتلایان نیز به بستری کشیده می‌شود.

وی با اشاره به برنامه سفر به ابهر و بازدید از پروژه‌های آموزشی و بهداشتی این شهرستان، خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها از پیشرفت خوبی برخوردار است که امیدواریم برخی از آن‌ها تا دهه‌فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

تعداد نمایش ها (171)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان