X

اخبار

استاندار زنجان:

مدیران هم در خط مقدم مقابله با کرونا هستند

استاندار زنجان گفت: در کنار خیران حوزه سلامت در قالب پویش های مردمی، مدیران و فرمانداران استان هم بعنوان خدمتگذاران مردم در خط مقدم مقابله با کرونا حضور دارند.

شنبه, 09 فروردین,1399
نویسنده: فرناز باقری
نسخه چاپی
مدیران هم در خط مقدم مقابله با کرونا هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح الله حقیقی عصر امروز در جلسه ساماندهی کمیته های استانی و شهرستانی بهداشت محیط گفت: خیران، پویشهای مردمی و بسیج در بحث مقابله با بیماری کرونا سنگ تمام گذاشتند و ما قدردان زحمات و تلاشهای شبانه روزی آنها هستیم.

استاندار زنجان با تاکید بر تداوم این اقدامات و همراهی دولت با این اقدام افزود: باید از موازی کاریها. پرهیز تا بتوانیم از این ظرفیت ایجاد شده به نحو احسن استفاده شود.

مقام عالی دولت در استان همچنین از اجرای یک طرح ملی در استان زنجان بعنوان استان پایلوت خبر داد.

در این جلسه که معاونان استاندار، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی حضور داشتند و فرمانداران و شهردار زنجان از طریق ویدیو کنفرانس پیگیر جلسه بودند فتح الله حقیقی گفت: از فردا اقدام ملی برای نمونه گیری از بیماران سرپایی در استان زنجان آغاز می شود.

استاندار زنجان گفت: پیش از این نمونه گیری فقط از بیماران بستری گرفته می شد ولی در این طرح ملی که زنجان بعنوان پایلوت انتخاب شده خاکریز کنترل بیماری را یک قدم عقب تر آورده ایم تا در زمینه بیمار یابی خیلی سریع عمل کنیم و مباحث کنترل و قرنطینه نیز زودتر آغاز شود.

در این طرح تعدادی از اطرافیان فرد مشکوک نیز تحت کنترل هستند و حتی منزل وی نیز ضدعفونی میشود.

وی با بیان اینکه 800 هزار نفر تا کنون در طرح غربالگری کرونا ویروس در استان زنجان نام نویسی کرده اند، افزود: استان از این بابت وضعیت مطلوبی در کشور دارد و بعد از این طرح باید بطرف سالم سازی محیط و فرد مبتلا برویم تا از این طریق اشغال تختهای بیمارستانی به حداقل برسد و بجای آن استراحت در منزل و یا انتقال به نقاهتگاهها صورت گیرد.

در این جلسه همچنین اعلام شد از این پس فقط برای محل هایی که برای ضد عفونی و گندزدایی لازم است این اقدام صورت گیرد و اقلام مورد نیاز طرح در همه شهرستانها برای اجرای آن تامین شده است.

تعداد نمایش ها (238)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان