X

اخبار

استاندار زنجان تاکید کرد؛

لزوم اجرای برنامه های فرهنگی در پیشگیری از حوادث ترافیکی

استاندار زنجان گفت: با برخی اقدامات پیشگیرانه توانستیم در مجموع طی هفت ماه گذشته، بیش از 10درصد تعداد جان باختگان حوادث رانندگی را کاهش دهیم.

یکشنبه, 18 آبان,1399
نویسنده: فرناز باقری
نسخه چاپی
لزوم اجرای برنامه های فرهنگی در پیشگیری از حوادث ترافیکی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح الله حقیقی در جلسه کمیسیون ایمنی راه های استان و شورای رهبری تصادفات گفت: شهرداران موظفند برای رفع نقاط حادثه خیز درون شهری اقدام کنند و لازم است با توجه به نقشی که موتور سیکلت سواران در بروز تصادفات منجر به جرح و فوت دارند اقدام فرهنگی در این زمینه صورت گیرد.

استاندار زنجان همچنین پیشنهاد کرد در جلسات کمیسیون ایمنی راههای استان تعدادی از اساتید دانشگاهی در حوزه ترافیک و روانشناسی حضور یابند و برای کاهش حوادث رانندگی، راهکار و نقطه نظر ارائه کنند.

وی از فرمانداران خواست جلسات فرعی کمیسیون ایمنی راه ها را در شهرستان ها برگزار کنند و پیگیر اجرای مصوبات استان باشند.

نماینده عالی دولت در استان با قدردانی از اقدامات صورت گرفته در پلیس راه و پلیس راهور برای کاهش حوادث رانندگی گفت: طبق آمارها در مجموع تعداد جان باختگان حوادث رانندگی درون و برون شهری طی هفت ماه گذشته 47/10 درصد کاهش یافته است، اما در برخی محورها همچون خدابنده و ماهنشان آمار تصادف ها بالاست و برای مدیریت این مسئله باید تصمیم گیری دقیقی صورت گیرد.

استاندار زنجان در این جلسه خواستار تشکیل شورای حمل و نقل شد و تاکید کرد: باید نظارت جدی و دقیقی در حوزه بار و مسافر داشته باشیم و در این زمینه تک تک درخواست های رانندگان در این 2 حوزه رصد شود و برای رفع نیاز آنها تصمیم سازی و تصمیم گیری بهنگام صورت گیرد.

وی همچنین ساماندهی برخی خودروهایی که در حاشیه خیابان اقدام به فروش میوه و برخی اقلام مورد نیاز مردم می کنند را خواستار شد و افزود: البته هدف از این ساماندهی ممانعت از کسب آنها نیست بلکه هدایت آنها به یک مکان خاص با ساز و کار فنی است تا شاهد ایجاد ترافیک در سطح خیابان های شهر نباشیم.

رفع سد معبر ایجاد شده در مقابل برخی مغازه ها و اخطار کتبی به مغازه داران دیگر خواسته استاندار در جلسه شورای راهبری تصادفات استان بود.

برای فصل زمستان نیز راهداری و حمل و نقل جاده ای استان 50 گروه راهداری را با 254 خودروی سبک و سنگین و 557 راهدار را در 32 راهدارخانه، مجهز کرده است.

حدود 200 کیلومتر از آزادراه های کشور در دو محور زنجان به قزوین و زنجان به تبریز در استان زنجان قرار گرفته و آزاد راه زنجان به قزوین هم پرتردد بوده و هم بیشتر تصادف ها در این محور رخ می دهد.

 

تعداد نمایش ها (134)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان