X

اخبار

معاون عمرانی استاندار زنجان:

قانون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها نیازمند اصلاح است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: مجموعه اتفاقاتی که از خروجی قانون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها بعد از سال‌ها به دست آمده، نشان می دهد این قانون نواقص زیادی دارد که ضرورت اصلاح آن را اجتناب ناپذیر کرده است.

پنجشنبه, 07 آذر,1398
نویسنده: Anonym
نسخه چاپی
کلمات کلیدی:
قانون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها نیازمند اصلاح است
مهرداد سلطانی در دوره آموزشی کمیسیون ماده ۱۰۰، با بیان اینکه قانون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها و کمیسیون‌های مرتبط با آن قدمتی بیش از ۵۰ سال در کشور دارد، افزود: این قانون تنها قانونی است که برای پیشگیری از تخلفات و برخورد با متخلفان ساختمانی وجود دارد.
وی ادامه داد: البته آیین نامه ها و قوانین دیگری هم هستند که اگر به یاری این قانون بیایند می توانند کمک حال باشند.
سلطانی با بیان اینکه موضوع اصلاح قانون ۱۰۰ شهرداری ها در دستور کار است، افزود: پیش نویس هایی برای این منظور تدوین شده است و امیدواریم قانون جامع و مانعی در نتیجه اصلاح این ماده حاصل شود و کاستی ها را حل کند.
وی با بیان اینکه قانون ماده ۱۰۰ شهرداری ها ۲ محور اساسی شامل پیشگیری از تخلفات و برخورد با تخلفات است، تصریح کرد: امروز در هر ۲ حوزه با چالش هایی مواجه هستیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: این قانون به قدر کفایت پیشگیرانه نیست و برخورد مناسبی هم بر اساس آن با متخلفان صورت نمی گیرد و شاید چون امکان برخورد مناسب با متخلفان وجود ندارد، این موضوع خودش منشاء ایرادها شده است.
وی ادامه داد: مشکلات اجرای آرای کمیسیون ماده ۱۰۰، از جمله نارسایی های این قانون است و شرایط طوری می شود که مسائل مالی شهرداری ها با کمیسیون ماده ۱۰۰ گره می خورد و منبعی برای درآمد برای شهرداری ها می شود.
سلطانی اظهار داشت: به نظر می رسد باید برخی از برخوردها با متخلفان بر اساس رأی کمیسیون ماده ۱۰۰، جنبه جرم انگارانه هم داشته باشد به ویژه آن جایی که حقوق عمومی شهروندان به صورت فاحش نقض می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان به لزوم وجود وحدت رویه در صدور آرای کمیسیون های ماده ۱۰۰ اشاره کرد و افزود: البته وحدت رویه در سطوح بالاتر وجود دارد، اما در شهرها به ویژه ر شهرهای کوچکتر ممکن است کمیسیون ها وحدت رویه ای در برخورد با تخلفات مشابه نداشته باشند

تعداد نمایش ها (557)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان