X

اخبار

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان:

زنجان در مرز هشدار کرونایی قرار گرفت

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: این استان به ویژه شهر زنجان در مرز هشدار کرونایی قرار دارد و بر این اساس مدیران دستگاههای اجرایی در آماده باش کامل تمامی امکانات، خدمات و نیروهای انسانی خود را در خدمت پیشگیری و آگاهی بخشی این بیماری خطرناک قرار دهند.

یکشنبه, 15 فروردین,1400
نویسنده: فرناز باقری
نسخه چاپی
زنجان در مرز هشدار کرونایی قرار گرفت

خدابخش مرادی نافچی در ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با تاکید بر اینکه تمامی بضاعت استان باید در شرایط هشدار کرونایی برای پیشگیری و مقابله با این بیماری قرار گیرد، افزود: تمامی افراد، مدیران، کارکنان و مراکز ارائه دهنده خدمات مکلف به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی هستند و با متخلفان برخورد جدی و قاطع انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: در شرایط خاص کنونی استان دوره تعارف گذشته، چراکه ظرفیت بیمارستان های استان در حال تکمیل است و بر این مبنا محدودیت ها و ممنوعیت های ابلاغی در شهرستان ها با وضعیت زرد و نارنجی به شکل دقیق اعمال می شود.

معاون استاندار زنجان با بیان اینکه تمامی مدیران متولی امر در دستگاههای اجرایی مسئول تبیین، رعایت و توجیه مراکز زیرمجموعه خود هستند، ادامه داد: به این مهم باید توجه داشت که دیگر دوره مماشات سپری شده، متاسفانه در جلسات قبلی با وجود مصوبات، عدم اجرای کامل آنها به بروز وضعیت کنونی منتهی شده است.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت کرونایی شهرهای استان مشخص شده و در این میان هیچ تفسیر، توجیه و مماشاتی در ارتباط با مصوبه یاد شده وجود ندارد، بحث محدودیت ها بطور جدی انجام خواهد شد که تبعیت از این مصوبه امری مهم و ضروری است.

مرادی نافچی با اشاره به اینکه درصورت عمل نکردن به این مصوبه باید در انتظار فجایع ناگواری همچون افزایش مرگ و میرهای کرونایی استان بود، افزود: در زمان حاضر وضعیت کرونایی زیبنده استان زنجان نیست، در این راستا نیروی انتظامی علاوه بر کنترل از طریق دوربین ها  نسبت به استقرار واحدهای خود در مبادی ورودی  نیز باید کنترل های لازم را انجام دهد.

وی با بیان  اینکه به زودی سه شهرستان استان به وضعیت  قرمز کرونایی دچار خواهند شد، اظهار داشت: برای برخورد قاطع با متخلفان، خودروهای آنان به پارکینگ هدایت خواهد شد، چراکه دیگر ارسال پیامک و جریمه کارآیی و بازدارندگی لازم را ندارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان به لزوم تغییر رویکردها با هدف پیشگیری از ویروس کرونا در استان اشاره و تاکید کرد: باید با واحدهای صنفی و خدماتی متخلف و بی توجه به پروتکل های بهداشتی از سوی اماکن نیروی انتظامی استان، مرکز بهداشت، فرمانداران، سازمان صمت و با حمایت مراجع قضائی برخورد لازم و قاطع صورت گیرد.

وی اظهار داشت: در روزهای منتهی به تعطیلات نوروزی تلاش شد که معیشت مردم به ویژه واحدهای صنفی با آسیب مواجه نشود، اما شرایط کنونی انجام چنین وضعیتی را ناممکن کرده وکمیته های بازرسی استانداری نیز نسبت به رصد وضعیت دستگاههای اجرایی مبادرت کنند.

مرادی نافچی با بیان اینکه صداو سیما و پرتال دستگاههای اجرایی از ظرفیت خود برای اطلاع رسانی عمومی استفاده کنند، اظهار داشت: ابلاغیه رصد مناطق ۳۶ گانه زنجان به ۳۶ مدیر زنجانی اعلام شده و موظف به کنترل وضعیت موجود هستند و نیز سازمان سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید در راستای تامین اعتبار برای تجهیز بیمارستان ها از منابع ملی و استانی سرفصل تعیین کند.

معاون استاندار زنجان ادامه داد: برگزاری هر نوع مراسم تجمع توسط هر مقام در استان ممنوع بوده و با توجه به مصوبات ستاد ملی کرونا، برگزاری مراسم ماه مبارک رمضان در مناطق زرد و نارنجی به شکل فردی و خانوادگی و توزیع نذورات و افطاری ها نیز به همین صورت خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه اولویت اول، تامین اکسیژن بیمارستان های استان است، اظهار داشت: در صورت مازاد بر نیاز به سایر استان ها ارسال خواهد شد و از طرفی بیمارستان ارتش نیز با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی نسبت به پذیرش بیمار کرونایی اقدام کند.

این مسئول ادامه داد: مدیریت تامین اجتماعی در بیمارستان های امید ابهر و امام حسین شهر زنجان تا ۲۴ شب نسبت به خدمات تست کرونایی اقدام خواهند کرد و دیگر مراکز نیز تا ساعت ۱۴ این کار را انجام می دهند.

مرادی نافچی افزود: دستگاههای اجرایی استان درصورت وجود نیروهای آموزش دیده در حوزه بهداشت و درمان، نیروها و خودروهای خود را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار دهند و از طرفی برای فعال کردن بیمارستان صحرایی زنجان نیز پس از تعیین سایت آن، رایزنی لازم انجام خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: مسئولیت اصلی آرامستان ها با شهرداران استان است که برای مدیریت بهتر باید سازوکار همکاری های مشترک آن با نیروی انتظامی و بسیج  طراحی شود.

 

تعداد نمایش ها (84)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان