X

اخبار

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار:

توجه به آموزش و پرورش ضروری است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان بر ضرورت توجه به حوزه آموزش و پرورش و اهمیت آن در توسعه کشور تاکید کرد و گفت: در کشوری که آموزش و پرورش ارتقا پیدا کند آن جامعه به سمت توسعه یافتگی در حرکت است

ﺳﻪشنبه, 05 آذر,1398
نویسنده: Anonym
نسخه چاپی
کلمات کلیدی:
توجه به آموزش و پرورش ضروری است
خدابخش مرادی نافچی در همایش دانش آموزی یاریگران زندگی که به مناسبت هفته مبارزه با اعتیاد برگزار شده بود، اظهار داشت: یکی از اقتضائات دنیای امروز تغییر در حوزه مسائل اجتماعی است.
وی افزود: انسان به لحاظ دسترسی به منابع مختلف اطلاعاتی، یافته های جدیدی به دست می آورد و بر اساس این یافته ها تغییر ایجاد میکند.
مرادی گفت: رفتارها بر ذهنیت ها اثر می گذارد و لذا با این حساب نمی توان نسخه واحدی برای مسائل اجتماعی تجویز کرد.
معاون استاندار زنجان تصریح کرد: در مورد مسائل اجتماعی باید به حوزه هایی که هویت و شخصیت انسان و مناسبات او را به چالش می کشند توجه کرد که ما از آنها تحت عنوان آسیب های اجتماعی یاد می کنیم.
مرادی بیان داشت: در برخورد با آسیب های اجتمایی دو رویکرد وجود دارد، اولین رویکرد پرداختن به گستردگی، عمق و فراوانی آسیب ها است که با تعیین باید ها و نباید ها می توان آن را حل کرد.
وی دومین رویکرد را آموزش عنوان کرد و افزود: استان زنجان از جمله استانهایی است که انسجام فرهنگی و اجتماعی دارد و مردم در یک بستر اجتماعی واحد زندگی می کنند، در چنین شرایطی اگر آسیب اجتماعی بروز پیدا کند علتش اندیشه های فردی و مناسبات ممکن است و سازکار آن آموزش کافی است.
این مقام مسئول با اشاره بر این نکته که در کشور ما رویکرد دوم وجه غالب است و تقویت مداخله اجتماعی باید مد نظر قرار گیرد، گفت: در کشوری که آموزش و پرورش ارتقا پیدا کند و جایگاه ویژه داشته باشد آن جامعه به سمت توسعه یافتگی در حرکت است.
مرادی با تاکید بر این که آموزش و پرورش در پیشگیری از آسیب ها نقش دارد، گفت: آسیب های اجتماعی فراوانند و یکی از مهمترین آنها اعتیاد است.
وی بیان داشت: اعتیاد مهمترین سرمایه جامعه را که انسانها هستند از بین می برد و باید تلاش کنیم این سرمایه حفظ شود.
مرادی در پایان یکی دیگر از آسیب های اعتیاد را از بین رفتن کانون گرم زندگی عنوان کرد و افزود: با از بین رفتن این کانون، فرزندان آسیب جدی خواهند دید و نمی توانند آینده خوبی رقم بزنند.

تعداد نمایش ها (427)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان