X

اخبار

استاندار زنجان:

تصمیمات شورای فرهنگ عمومی در جامعه باید نمود یابد

استاندار زنجان گفت: در یوم العباس ایران فرهنگ شعور حسینی را دید.

پنجشنبه, 15 آبان,1399
نویسنده: فرناز باقری
نسخه چاپی
تصمیمات شورای فرهنگ عمومی در جامعه باید نمود یابد

به گزارش پایگاه طلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح الله حقیقی صبح امروز در جلسه شورای فرهنگی عمومی استان گفت: شورای فرهنگ عمومی باید برنامه های اولویت دار خود را که می تواند در جامعه اثرگذار باشد، احصاء نموده و برای قوام بخشیدن به آن در حضور اعضاء مطرح و تصویب نماید.

استاندار زنجان با بیان اینکه برای اجرای برنامه فرهنگی کار کارشناسی دقیق با حضور صاحب نظران باید صورت گیرد تاکید کرد: در یوم العباس نماد یک کار فرهنگی که تلفیقی از شعور مردم حسینی زنجان بود را ایرانیان مشاهده کردند و مردم نشان دادند فرهنگ اطاعت از رهبری را می توان با اطعام و دستگیری از نیازمندان به نمایش گذاشت.

در یوم العباس زنجانی ها 120 هزار بسته غذایی به ارزش 35 میلیارد تومان تهیه و در بین نیازمندان توزیع کردند.

در جلسه شورای فرهنگ عمومی مدیرکل امور زندان های استان از اجرای طرح قرآنی رحمت برای تربیت 600 حافظ قرآنی در زندان های استان خبر داد.

استاندار زنجان هم با بیان اینکه اجرای چنین طرحی نیاز مجموعه زندانهای استان است، تاکید کرد: اصلاح یک زندانی اصلاح بخشی از جامعه و سرمایه گذاری محسوب می شود و این اقدام بسیار ارزشمند است و تاثیر زیادی بر سلامت روحی و روانی زندانیان و جامعه بعد از آزادی آنها خواهد داشت.

حقیقی در راستای اجرای هر چه بهتر طرح قرآنی رحمت از شهرداری، دبیرخانه هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، اوقاف و امور خیریه و تبلیغات اسلامی خواست نهایت همکاری را با اداره کل زندانهای استان داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان هم در این جلسه خواستار بومی سازی برخی مصوبات شورای کشوری فرهنگی عمومی در استان شد.

در پایان یکصد و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی از استاندار زنجان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان و فرمانده سپاه انصارالمهدی استان، بخاطر برگزاری مراسم یوم العباس در هشتم محرم، از سوی حجت الاسلام والمسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با اهداء لوح تجلیل شد.

همچنین با اهداء لوحی از سوی حجت الاسلام والمسلمین خاموشی رئیس سازمان اوقاف کشور از استاندار زنجان و فرمانده سپاه انصارالمهدی استان بخاطر ترویج فرهنگ وقف و برنامه های یوم العباس قدردانی شد.

 

تعداد نمایش ها (132)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان