X

اخبار

معاون اقتصادی استاندار زنجان:

تسهیلات اجاره منزل از سوی بانک‌ها احیا شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: در گذشته شبکه بانکی تسهیلات اجاره مسکن با معرفی مستاجران به بنیاد خیرین مسکن ساز اعطا می کرد، که با توجه به شرایط سخت معیشتی و افزایش اجاره بهای منازل، در صورت امکان این مهم دوباره احیا شود.

یکشنبه, 29 دی,1398
نویسنده: رضا عطائی
نسخه چاپی
کلمات کلیدی:
تسهیلات اجاره منزل از سوی بانک‌ها احیا شود
فرامرز نیک‌سرشت در جلسه شورای بانک های عامل استان افزود: بر اساس اطلاعات واصله، این نوع خدمت به دلیل سوء استفاده های انجام گرفته لغو شده است که با راهکارهای استانی می توان این مهم را با هدف کمک به افرادیکه هم اکنون در تنگناهای اقتصادی هستند، به کار بست.
این مسؤول با اشاره به اینکه بانک های عامل بدون اتلاف وقت نسبت به اعطای تسهیلات مورد نیاز واحدهای کوچک سازمان جهاد کشاورزی مبادرت کنند، افزود: طولانی شدن این روند به انصراف متقاضیان از دریافت تسهیلات مورد تقاضا و هدر رفت تلاشها و هزینه های آنها برای فعال کردن واحد تولیدی خود منجر می شود.
نیک سرشت ادامه داد: وزارت صنعت معدن و تجارت به تمامی استان ها اعلام کرده که برخی از شبکه های بانکی استان ها نتوانستند سهم صندوق توسعه ملی را جذب کنند، که مقرر بود سهم منابع بانکی و صندوق هر کدام ۵۰ درصد و در مجموع به میزان هفت هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان را شامل می شود.
و ی اضافه کرد: این وزارتخانه اعلام کرده است سهم استانها از صندوق توسعه ملی مشخص شده که برخی استانها نسبت به جذب آن اقدام نکرده اند و این موضوع نیز در استان زنجان باید مورد بررسی قرار گیرد تا پیگیری های لازم در سطح ملی نیز اعمال شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان خاطرنشان کرد: در ارتباط با تسهیلات قرض الحسنه های وزارت جهاد کشاورزی نیز گزارشی در استان از سوی بانک های عامل استان اعلام نشده که این موضوع باید مورد توجه و پیگیری قرار گیرد.

تعداد نمایش ها (124)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان