X

اخبار

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان:

بیش از ۸۰ درصد اقتصاد کشور توسط دولت اداره می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: علی‌رغم ‌خصوصی‌سازی در برخی حوزه‌ها بیش از ۸۰ درصد اقتصاد کشور توسط دولت اداره می‌شود.

چهارشنبه, 08 بهمن,1399
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
بیش از ۸۰ درصد اقتصاد کشور توسط دولت اداره می‌شود

محمدرضا آبی‌پور در جلسه ستاد تنطیم بازار ابهر با اشاره به وظایف ستاد تنظبم بازار در حوزه تامین و توزیع کالاهای اساسی به‌ویژه ۲۵ قلم کالای اساسی مورد نظارت دولت که بیشتر در حوزه سبد خانوار است، اظهار کرد: طی یک سال گذشته به لحاظ مشکلاتی که در کشور وجود داشت از جمله تحریم در حوزه تامین مواد اولیه، حوزه تولید با مشکلاتی مواجه بود.

وی با بیان اینکه حوزه تحریم‌ها علیه کشور روز به روز بیشتر می‌شود، عنوان کرد: هر چند دشمنان تصور می‌کردند تحریم حرکت کشورمان را متوقف خواهد کرد اما خلاف تصور آنان امروز شاهد آن هستیم علی‌رغم کرونا توفیقاتی مانند ایام غیرکرونایی همچنان ادامه دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه در کنار برخی از مشکلات باید نیمه پر لیوان را نیز دید، اضافه کرد: امروز در شهرستان‌ها هیچ مشکلی در تامین کالاها وجود ندارد و در بازرسی‌های میدانی هیچ صنفی برای تامین کالاها مشاهده نشد.

آبی‌پور با پرداختن به این موضوع که در برهه‌ای شاهد کمبود مرغ در استان بودیم، گفت: با توجه به مشکلاتی که در تامین نهاده‌های دامی وجود داشت، جوجه‌ریزی در حد یک میلیون قطعه کاهش یافت که با مدیریت مرتفع شد.

این مسئول با تاکید بر اینکه طی سال‌های اخیر مرغ در استان زنجان با قیمت پایین‌تر از سایر استان‌ها توزیع می‌شود، تصریح کرد: زنجان به عنوان ارزان‌ترین استان کشور در حوزه بحث گوشت سفید در سال‌جاری است.

وی با اشاره به شیوع کرونا و متضرر شدن اصناف به علت تعطیلی واحدهای صنفی، یادآور شد: اصناف به علت احترام به سلامت مردم علی‌رغم حمایت‌های کم انجام شده، اغلب واحدهای صنفی خود را تعطیل کردند.

آبی‌پور با بیان اینکه روزانه شاهد ثبت‌نام ۱۰ هزار نفر در سامانه سجام بودیم که دفاتر پیشخوان دولت ۲۵ تا ۳۰ درصد این ثبت‌نام‌ها را انجام دادند، متذکر شد: مابقی ثبت‌نام‌ها نیز از طریق خانه‌های بهداشت، بخشداران و دهیاری‌ها انجام شد که در عرض ۱۰ روز از لحاط تعداد ثبت‌نام شدگان به رتبه هشت کشور رسیدیم.

آبی‌پور با یادآوری این ‌مطلب که بازار همواره اختلاف قیمت‌ها را تجربه کرده است، اظهار کرد: در برهه‌ای نابسامانی‌هایی در حوزه بازار دیده می‌شود که با همکاری مردم و مسئولان مرتفع شده است.

وی با تاکید بر اینکه شایستگی مردم، ارائه خدمات به بهترین شکل ممکن است، ادامه داد: وظیفه مسئولان این است که با حداقل مشکلات، خدمات به مردم ارائه شود.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد اقتصاد کشور را دولت می‌چرخاند، گفت: علی‌رغم خصوصی‌سازی‌های انجام شده، هنوز نتوانستیم بخش خصوصی را وارد اقتصاد کشور کنیم و دخالت دولت نیز دخالت اجباری است تا منابع به درستی تخصیص داده شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان با بیان اینکه در حوزه سرمایه‌گذاری صنعتی و معدنی امسال بالای ۷۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان داشتیم، خاطرنشان کرد: این رشد و موفقیت در حالی است که ما با تحریم و محدودیت‌ها دست و پنجه نرم می‌کنیم و این رشد بیان‌گر این است که برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌های این حوزه اصولی بوده است.

تعداد نمایش ها (182)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان