X

اخبار

معاون استاندار زنجان:

انسان سالم، محور توسعه جامعه است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: سلامتی انسان، محور اصلی توسعه، آرامش و بالندگی جامعه بوده و رویکرد مسؤولان در کل کشور نیز پرورش انسان سالم در جامعه اسلامی است.

یکشنبه, 04 اسفند,1398
نویسنده: فرناز باقری
نسخه چاپی
کلمات کلیدی:
انسان سالم، محور توسعه جامعه است

خدابخش مرادی نافچی شامگاه یکشنبه در جلسه قرارگاه زیستی پدافند غیرعامل استان زنجان، اظهار داشت: رویکرد اصلی این قرارگاه نیز تلاش برای سلامتی جامعه و پیشگیری از ابتلای شهروندان به ویرس کرونا است.

وی با بیان اینکه اثرگذاری انسان سالم، عالم و پویا در توسعه کشور بیش از انسان بیمار است، خاطرنشان کرد: باید برای داشتن جامعه سالم تلاش کنیم زیرا در غیر این صورت هم انسان را از دست می‌دهیم و هم هزینه‌هایی به سبد هزینه خانوار اضافه می‌شود.

مرادی نافچی افزود: طبق گفته پزشکان، طولانی بودن دوره بیماری و عدم شناسایی دارو برای مقابله با ویروس کرونا از مختصات این بیماری است لذا تمام مدیران باید آگاهی‌های لازم، صحیح و به‌موقع را ابتدا برای خود و سپس محیط پیرامون حوزه مسؤولیت و ماموریت خود منتقل کنند.

وی تصریح کرد: رویکرد ما آگاهی‌بخشی و پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: ادارات، بخشی از جامعه هستند و تمام دستگاه‌های اجرایی مکلفند ساز و کار پیشگیری و سالم‌سازی محیط را آموزش دهند تا فردی از همکاران آن دستگاه به ویروس کرونا مبتلا نشود.

وی با اشاره به تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی، اظهار داشت: تعطیلی به معنای ورود ویروس به این مراکز نیست اما رویکرد این است که پیشگیری کنیم تا فردی مبتلا نشود.

مرادی نافچی افزود: همچنین تعطیلی به معنای ترک منزل، بازارگردی و یا مسافرت نیست بلکه تعطیلی به این دلیل است که فرد از خانه خارج نشود و مراقبت‌های بهداشت فردی را در خانه رعایت کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان تصریح کرد: دستگاه‌ها و مراکزی که دارای کانون‌های جمعیتی هستند حداکثر ظرف ۲۴ ساعت آینده باید شیوه‌نامه و ساز کار بهداشتی مربوط به این کانون‌ها را با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان تنظیم و به دبیرخانه کارگروه زیستی ارائه دهند و از تمام دستگاه‌ها و مراکز عمومی انتظار می‌رود به رعایت مسائل بهداشتی در این مراکز توجه ویژه شود.

ضد عفونی کردن وسایل نقلیه عمومی درون و برون‌شهری، نظارت بر جمع‌آوری دقیق و بهداشتی زباله‌ها، ممنوعیت برگزاری اردوها، تعطیلی مسابقات ورزشی، نظارت بر اصناف، تامین مواد ضدعفونی به مقدار مورد نیاز، در اختیار قرار دادن امکانات و نیروی انسانی دستگاه‌ها در صورت اعلام نیاز دانشگاه علوم پزشکی و ارائه آموزش‌های لازم برای همکاران و جامعه هدف از مواردی بود که معاون استاندار زنجان برای رعایت بهداشت و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تاکید کرد.

معاون استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از حضور پرشور مردم استان در انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: مردم شریف و نجیب استان زنجان با مشارکت در انتخابات، برگ زرین دیگری به افتخارات این استان افزودند و زنجان، یکی از استان‌های با مشارکت بالا در این انتخابات در سطح کشور بود.

وی افزود: از مجموعه عوامل در هیات اجرایی، هیات نظارت، بازرسان، معتمدان، اعضای شورای تامین و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان که با ستاد انتخابات استان در این برنامه مهم، همکاری داشتند قدردانی می‌شود.

تعداد نمایش ها (126)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان