X

اخبار

استاندار زنجان:

انتقال و جابجایی مکان پسماند روی کاملا دقیق و قانونی انجام خواهد شد

استاندار زنجان می گوید: درجریان جابجایی پسماندهای روی به محل جدید تمام موارد فنی و قانونی در نظر گرفته شده است.

شنبه, 26 بهمن,1398
نویسنده: رضا عطائی
نسخه چاپی
انتقال و جابجایی مکان پسماند روی کاملا دقیق و قانونی انجام خواهد شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح اله حقیقی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) از اقدامات مدیران در اجرای برنامه های دهه فجر و همچنین حضور حماسی و باشکوه مردم استان زنجان در راهپیمایی 22 بهمن امسال قدردانی کرد.
استاندار زنجان در ادامه به موضوع تعیین تکلیف پسماند روی در استان اشاره کرد و گفت: بزرگترین رسالت ما در جابجایی پسماندهای شهرک صنعتی روی زنجان، انجام تمام مراحل انتقال به شکل صحیح و دقیقی است.
وی با بیان اینکه برای تعیین مکان جدید با روستاییان در زمینه اجرای موارد فنی و رعایت مسایل زیست محیطی و بهداشتی به توافق رسیده ایم تاکید کرد: در جریان انتقال پسماندها برای امکانات مورد نیاز روستاییان نیز تامین اعتبار شده است.
بهسازی و آسفالت راه روستاها، احداث مدرسه، اجرای طرح هادی، برق رسانی و آبرسانی از جمله امکانات پیش بینی شده برای سه روستای مرصع، چایرلو و شیخ جابر بعنوان مکان جدید انتقال پسماند روی است.
مقام عالی استان تاکید دارد قبل از انتخاب محل جدید، تمام موارد زیست محیطی و بهداشتی در نظر گرفته شده و بنا بر اعلام متولیان، هیچ خطر زیست محیطی و بهداشتی اهالی روستاها را تهدید نخواهد کرد.
تا به امروز 7 میلیون تن پسماند روی متعلق به واحدهای روی واقع در شهرک صنعتی سرب و روی زنجان انباشته که یکی از اقدامات استاندار تعیین تکلیف این پسماندها بود که در این راه دادگستری و اعضای شورای تامین نیز نقش مهمی داشتند.
گفتنی است؛ این پسماندها بسیار با ارزش بوده و صرفه اقتصادی بالایی دارد.

تعداد نمایش ها (95)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان