X

اخبار

استاندار زنجان:

انتصاب بانوان زنجانی در پستهای مدیریتی در عمل نمود داشته است

استاندار زنجان با اشاره به اینکه تمامی اقدامات و برنامه ها در هر سیتسم نه در شعار بلکه باید در عمل نمود داشته باشد گفت: استان در حوزه امور بانوان تلاش کرده این مهم در عمل عینیت داشته و در این میان توانمندی ‌ها برای احراز پستهای مدیریتی اهمیت ویژه‌ای داشته است.

چهارشنبه, 15 بهمن,1399
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
انتصاب بانوان زنجانی در پستهای مدیریتی در عمل نمود داشته است

فتح الله حقیقی روز سه شنبه در نشست بانوان شاغل در استانداری، با بیان اینکه برای انتخاب مدیران در شرایط یکسان بین آقا و خانم تفاوتی وجود نداشته است، اضافه کرد: مشکل اصلی در این زمینه این است که بانوان پیش از این آنچنان که باید و شاید در پست مدیریتی قرار نگرفته بودند که ارتقا یابند، که البته در این زمینه اقدامانی انجام گرفت و  نمونه عینی آن انتصاب معاون زن در استانداری بود.

وی اظهار داشت: امور بانوان نسبت به معرفی واجدین شرایط برای تصدی پست ها، اقدام می کند، که در صورت تایید نهایی تعللی در انتصاب آنان انجام نمی گیرد.

به گفته استاندار زنجان، در این استان آموزش مدیران جوان برای احراز پست های مدیریتی مورد توجه قرار گرفت که در نهایت نسبت به انجام آزمون اقدام شد و تعدادی پذیرفته شدند، برخی ها هم از این مرحله عبور نکردند که در مجموع تعدادی با گذراندن مراحل لازم در ادارات مستقر شدند.

حقیقی، با ابراز رضایت از انتصاب زنان در پست های مختلف مدیریتی نیز گفت: هر چند انتصاب این قشر در فرمانداری ها و بخشداری ها کاهش داشته، اما این مهم به دلیل نبود واجدین شرایط بوده است که در صورت وجود افرادی توانمند نسبت به بکارگیری آنان مبادرت می شود.

استاندار زنجان ادامه داد: بانوان در کنار مردان باید جایگاه خود را در احراز پست های مدیریتی داشته باشند و ایرادی نسبت به این کار وارد نیست و در این میان با وجود مقاومت هایی در قالب تهیه فرم تاییدها و تعهدهای لازم انجام گرفته است.

وی با  اشاره به  اینکه برخی از بانوان زنجانی نیز از احراز کار مدیریتی واهمه دارند، اضافه کرد: فعالیت بیش از بیش کمیسیون بانوان استان در زمینه شناسایی بانوان توانمند می تواند در این بخش بسیار اثرگذار باشد و در این ارتباط استان هیچ منعی برای انتصاب آنان در بخش های مختلف مدیریتی ندارد.

حقیقی موضوع بهره ‌مندی از سیستم پاداش و تنبیه را موضوعی خوب در استانداری ذکر کرد و افزود: نهادینه کردن چنین  مساله ای می تواند از ابعاد مختلف بسیار اثر گذار باشد.

استاندار زنجان دهه فجر را دهه اقتدار، عظت، عزت، ایثار و وحدت عنوان کرد و گفت: تا کنون این وحدت نیز وجود داشته است و شهدای زیادی جان خود را برای اعتلای نظام اسلامی فدا  کردند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تولید سریال زندگینامه شهید شهریاری در استان آغاز شده است، اظهار داشت: تا کنون تولید این سریال پیشرفت های بسیار خوبی داشته است که طبق برنامه ریزی انجام گرفته از اوایل سال آینده از شبکه های سراسری رسانه ملی پخش خواهد شد و علاوه بر آن این استان در بحث تولید سریال زندگینامه شهید باکری نیز مشارکت دارد.

حقیقی همچنین از افتتاح ۶ پروژه صنعتی در استان با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری خبرداد و افزود: برای این پروژه‌های تولیدی و صنعتی هفت هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و این پروژه‌ها زمینه اشتغال ۲ هزارو ۷۶۱ نفر را به صورت مستقیم و ۲ هزار و ۶۰۰ را به صورت غیرمستقیم ایجاد می‌کند.

تعداد نمایش ها (135)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان