X

اخبار

استاندار زنجان:

افزایش شاخص‌ها مبنای علمی و انسجام مدیریتی دارد

استاندار زنجان گفت: افزایش شاخص‌ها و اعلام گزارش عملکردها، مبنای علمی و انسجام مدیریتی دارد.

پنجشنبه, 21 اسفند,1399
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
کلمات کلیدی:
افزایش شاخص‌ها مبنای علمی و انسجام مدیریتی دارد

فتح‌الله حقیقی  در جلسه کارگروه استانی رفع موانع و تسهیل تولید افزود: افزایش بسیاری از شاخص ها در حوزه تولید و تحقق طرح ها و پروژه های تولیدی و صنعتی، در چنین شرایط سخت، ارزشمند است و باید با ارائه گزارش از این دستاوردها، اقدامات انجام گرفته را تشریح کرد.
وی موضوع بهبود فضای کسب و کار از زمان حضورش در استان را اولویت اول خود عنوان کرد و گفت: به منظور اهتمام ویژه به جهش تولید هم که مقام معظم رهبری به عنوان شعار امسال نام گذاری کردند، ستاد تشکیل نقشه راه در این خصوص، دوم فروردین تشکیل و نیمه اول خرداد تکمیل شد.
حقیقی با بیان اینکه کنترل هر موضوعی از نظر مدیریتی خیلی مهم است، افزود: موضوع نقشه راه و طراحی ما برای نقشه جهش تولید بر مبنای شعار سال و تغییر در عملیات بود.
وی با اشاره به برخی آمار ارائه شده از سوی معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسه ومقایسه استانی با آن گفت: صدور پروانه در کشور ۸/۷  درصد افزایش داشته، در حالیکه این رقم در استان ۱۰ درصد است و سرمایه گذاری در کشور افزایش ۳۰۰ درصدی را نشان می‌دهد که این رقم در استان استان ۶۰۰ درصد است.
استاندار زنجان افزود: جواز تاسیس که در سطح کشور ۳۸ درصد رشد داشته در این استان، رشد ۲۸۲ درصدی را نشان می‌دهد.

حقیقی افتتاح طرح‌های بزرگ اخیر در زنجان را نتیجه برگزاری منظم جلسات در استان اعلام کرد و افزود: اگر حتی یک جلسه برگزار نمی‌شد و موارد مطرح شده را پیگیری نمی کردیم، قطعا امروز شاهد بهره برداری از طرح ها وپروژه ها نبودیم.
استاندار زنجان با بیان اینکه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع، تولید در این استان در سال ۹۴تشکیل شده است، گفت: اما ۷۶ درصد جلسات این کارگروه در مدت ۲ سال و چند ماه اخیر برگزار شده است که ۸۰ جلسه در سال ۹۸ و ۱۰۳ جلسه آن در سال ۹۹ بود.
حقیقی با تاکید بر اینکه در بسیاری از موارد به جای آنکه مسئولان تولیدی وصنعتی به سراغ ما بیایند، ما نزد آنها رفته و مشکلاتشان را بررسی کرده ‌ایم، افزود: در مواردی هم که مسئله و مورد واحدهای تولیدی وصنعتی در استان حل نمی‌شد، آن را به مرکز برده و در سطح ملی پیگیری کردیم.
وی گفت: برای پیگیری و رفع موانع واحدهای تولیدی استان در مرکز، تاکنون ۱۶۲ دیدار با مقامات در سطح ملی انجام شده است.
استاندار زنجان رتبه نرخ مشارکت اقتصادی استان زنجان در سطح کشوری را ۲ و در فضای کسب و کار ۳ اعلام کرد و گفت: در شرایط کرونایی بیمه اجباری ما در فروردین ۹۹، ۱۱۰ هزارو ۹۸۳ نفر بوده که در آذر ماه ۹۹ این رقم به ۱۱۶ هزارو ۴۲۷ نفر افزایش یافته است.

حقیقی با اشاره به اینکه بیمه بیکاری استان در آذر ماه ۹۸، ۳ هزار و ۲۱۷ نفربود، افزود: در آذر ۹۹ بیمه بیکاری ما ۲ هزار و ۸۳۰ نفر بوده که ۳۸۷ نفر کاهش پیدا کرده است.
استاندار زنجان افتتاح پنج پروژه صنعتی اخیر با مبلغ هفت هزار میلیارد تومان، در استان را از جمله اقدامات بزرگ انجام شده در حوزه تولید استان، عنوان کرد و گفت: عملیات اجرایی ۳ واحد از این پروژه‌ها ، در سال ۹۸ و ۹۹ آغاز و تمام شده است.
وی با تاکید بر اینکه از سال ۹۷ تاکنون ۶۰ واحد تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیل را به چرخه تولید برگردانده ایم، افزود: با این اقدام ۲ هزار فرصت شغلی احیا شده است.

استاندار زنجان در ادامه با اشاره به وضعیت قابل قبول استان در خصوص مقابله با ویروس کرونا هم اشاره کرد و گفت: در این حوزه از جمله استان‌های موفق بودیم و با قاطعیت اعلام می‌کنم که در صورت نیاز، آمادگی لازم را برای تولید سه میلیون ماسک سه لایه با استفاده از صفر تا صد مواد اولیه موجود در داخل استان، داریم.

حقیقی در خصوص انتقال یکی از شرکت‌ها هم، به صراحت مخالفت خود را اعلام کرد و گفت: در شرایط فعلی به هیچ‌وجه موافق انتقال آن نیستم و اگر درخواستی با اسم و منتسب به ما برای انتقال آن به مرکز رسیده است، آن را تکذیب می‌کنم.
وی انتقال شرکت در شرایط حال حاضر را دارای تبعات مختلف از جمله اجتماعی عنوان کرد.

حقیقی همچنین در خصوص عرضه عن‌قریب محصولات گلرنگ با تخفیف ۳۰ درصدی برای مردم استان زنجان که از سوی رئیس صنعت معدن و تجارت استان در این جلسه اعلام شد، هم تاکید کرد: در این خصوص باید مراقبت باشید که ازدهام مردم برای خرید محصولات گلرنگ باعث آلودگی به ویروس کرونا نشود.

تعداد نمایش ها (142)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

دی ان ان