X

اخبار

استاندار زنجان:

اجرای مقتدرانه ارکان انتخابات، مهمترین وظیفه مجریان و ناظران است

استاندار زنجان گفت: اجرای مقتدرانه ارکان انتخابات، مهمترین و بزرگترین وظیفه مجریان و ناظران است و با هماهنگی کاملی که بین مسؤولان وجود دارد این مهم را عملیاتی خواهیم کرد.

چهارشنبه, 13 آذر,1398
نویسنده: Anonym
نسخه چاپی
کلمات کلیدی:
اجرای مقتدرانه ارکان انتخابات، مهمترین وظیفه مجریان و ناظران است
فتح‌الله حقیقی در هفتمین جلسه شورای اداری استان زنجان، اظهار داشت: سلامت، رقابت، شکوه و امنیت، ارکان انتخابات هستند و سلامت یعنی اینکه مجریان، قانون انتخابات را به صورت کامل اجرا می‌کنند.
وی با بیان اینکه رقابت یعنی اینکه تمام ذینفعان (داوطلبان و طرفداران آن‌ها) نیز متعهد به رعایت قانون شوند، خاطرنشان کرد: شکوه انتخابات نیز نتیجه سلامت و رقابت است یعنی با وجود سلامت و رقابت قانونی، شکوه انتخابات نیز محقق می‌شود.
حقیقی تصریح کرد: شکوه یعنی اینکه می‌خواهیم فرمایش حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر داشتن وحدت را عملیاتی کنیم.
مقام عالی استان افزود: وحدت به اندازه‌ای مهم است که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز یک سال را به این عنوان، نامگذاری کردند و بنابراین برای حفظ کیان انقلاب اسلامی هیچکس در انتخابات نباید تماشاچی باشد بلکه هرکس باید وظیفه خود را به درستی انجام دهد.
استاندار زنجان، امنیت را رکن بعدی خواند و گفت: امنیت فقط برقراری نظم نیست بلکه در کنار آن باید نشاط اجتماعی نیز وجود داشته باشد.
وی اظهار داشت: اهمیت انتخابات به شکوه است که مقوم‌های وحدت و اتحاد را تقویت می‌کند لذا هیچ احدی حق ندارد خارج از قانون، زیاده‌خواهی کند که در این صورت طبق قانون با وی رفتار خواهد شد.
حقیقی خاطرنشان کرد: هرچه مشارکت مردم به‌ویژه در این مقطع زمانی، بیشتر باشد ارزشمندتر خواهد بود و نظر و اقبال مردم به سوی هر داوطلبی باشد مورد احترام و پذیرش است.

🔻در مرحله دوم انتخابات قرار داریم
مقام عالی دولت در استان زنجان با بیان اینکه انتخابات ۱۱ مرحله دارد، گفت: اکنون در مرحله دوم (ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی) قرار داریم که تا ۱۶ آذر ادامه داشته و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به ستاد انتخابات اصلی مستقر در چهار فرمانداری زنجان، ابهر، خدابنده و ماهنشان نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
وی اظهار داشت: برگزاری انتخابات ۲۵ فرآیند دارد که ۲۴ فرآیند آن به صورت مکانیزه انجام می‌شود و برای مکانیزه شدن فرآیند بیست و پنجم که اخذ و شمارش رای است نیز یکی از شهرستان‌های استان جهت انجام مکانیزه معرفی شده اما تاکنون نتیجه قطعی از مرکز اعلام نشده است.
حقیقی تصریح کرد: بر اساس ماده ۳۱ قانون انتخابات، تمام فرمانداری‌ها و بخشداری‌های مستقل به موازات ثبت‌نام داوطلبان باید نسبت به معرفی اعضا و تشکیل هیات اجرای انتخابات اقدام کنند که این مهم نیز در حال انجام است.
وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با هیات نظارت و هیات بازرسی انتخابات استان، خاطرنشان کرد: همراهی و هماهنگی لازم بین تمام مسؤولان استان برای برگزاری باشکوه انتخابات وجود داشته و هدف اصلی، تقویت مقوم‌های وحدت و اتحاد است.

🔻همه نهادها و دستگاه‌ها در برگزاری انتخابات، نقش دارند
استاندار زنجان گفت: به استناد ماده ۱۱ قانون انتخابات و تبصره این ماده، تمام دستگاه‌هایی که قانون برای آن‌ها جاری است مکلف‌اند بر اساس درخواست فرمانداران، بخشداران و هیات نظارت بر انتخابات، تمام امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی خود را در اختیار آن‌ها قرار دهند که انتظار می‌رود دستگاه‌ها همکاری لازم در این زمینه را داشته باشند.
وی تاکید کرد: تمام مدیران در سطح استان و شهرستان‌ها به غیر از وظیفه خود در برگزاری انتخابات هیچ نقشی له یا علیه داوطلبان نداشته و در صورت تمایل باید تا پایان برگزاری انتخابات از مرخصی استفاده کنند.
حقیقی تصریح کرد: تمام سازمان‌های مردم‌نهاد، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی نیز نقش مهمی در شکوه و مشارکت مردم در انتخابات دارند اما حق ندارند از جایگاه خود در حمایت از داوطلبان استفاده کنند.

🔻تمهیدات لازم برای پیشگیری از آنفلوآنزا انجام شده است
استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شیوع بیماری آنفلوآنزا، گفت: این بیماری موضوع جدیدی نبوده و سالانه در تمام دنیا از جمله ایران شیوع پیدا می‌کند که پیشگیری از آن بسیار مهم است.
وی با بیان اینکه تمهیدات لازم در ستاد مدیریت بحران استان و شهرستان‌ها اندیشیده شده و داروی مورد نیاز نیز تامین شده است، اظهار داشت: امیدواریم این موضوع را نیز با تلاش مراکز بهداشتی و درمانی، ارائه آموزش‌های لازم، رعایت مردم و اطلاع‌سانی رسانه‌ها بتوانیم به راحتی پشت سر بگذاریم.
حقیقی با اشاره به در پیش بودن روز دانشجو (۱۶ آذر)، خاطرنشان کرد: دانشجویان، فرصت، ثروت و امکان فوق‌العاده‌ای برای نظام بوده که در کنار برگزاری برنامه‌های این مناسبت باید حرف دانشجویان نیز شنیده شود.

تعداد نمایش ها (533)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان