X

اخبار

معاون استاندار زنجان: حرکت بسیج بر اساس معیارهای خداباورانه است

مراسم گرامیداشت هفته بسیج برگزار شد

معاون استاندار زنجان:
حرکت بسیج بر اساس معیارهای خداباورانه است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: حرکت بسیجیان در دوران دفاع مقدس بر اساس معیارهای خداباورانه بود و به‌رغم حمله همه‌جانبه از سوی دنیای استکبار که در ظاهر به نام عراق بود، با ورود بسیج به جبهه‌ها ورق برگشت و عقب‌نشینی و ایستایی دشمن آغاز شد

دوشنبه, 04 آذر,1398
نسخه چاپی
کلمات کلیدی:
مراسم گرامیداشت هفته بسیج برگزار شد


خدابخش مرادی نافچی در مراسم گرامیداشت هفته بسیج، افزود: بسیجیان، عالمانه، عاشقانه، خداباورانه، انسان‌دوستانه و با توسل و توکل به خدای بزرگ حرکت کردند و ویژگی بسیج به‌گونه‌ای بود که تمام اقشار در هر طبقه و صنفی وارد آن شدند.
وی اظهار داشت: بسیجیان و شهدا با گذشت از زندگی دنیایی به نقطه‌ای رسیدند که هدف غایی و نهایی پیامبران و ائمه اطهار(ع) است و با قرار گرفتن در اعلی علّیین، الگوی عملی برای ما و نسل آینده شدند.
مرادی نافچی خاطرنشان کرد: در دوران جنگ تحمیلی و در شرایطی که از نظر تجهیزات و شرایط اجتماعی و روانی آمادگی نبرد نداشتیم، مردم در خوزستان و استان‌های غربی، مقاومت جانانه‌ای در برابر استکبار جهانی داشتند.
معاون استاندار زنجان گفت: در چنین شرایطی نقش و هدایت رهبری، هویدا شد و امام خمینی(ره) با دستور تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی، راهبردی برای جمهوری اسلامی تدوین کردند و با تدوین این راهبرد و تشکیل بسیج، مردم در حوزه‌های مختلف انسجام پیدا کردند.
مرادی نافچی افزود: با توجه به نگاه ارزشی و دینی و رویکرد ادبیات در جمهوری اسلامی، بسیجیان ادبیات جنگ تحمیلی را به دفاع مقدس تبدیل کردند.
وی با اشاره به سه ویژگی بسیجیان، خاطرنشان کرد: اعزام مردم به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل، حمایت و جمع‌آوری کمک‌های مردمی و ایجاد فضای روانی مناسب در مردمی که در شهرها و روستاها زندگی می‌کردند از مهمترین ویژگی‌های بسیجیان بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان اظهار داشت: در فضای امروز جامعه نیز بسیجی یعنی کسی که دل به ایمان داشته، متفکر بوده و آماده خلق حماسه‌های مختلف است.
وی با بیان اینکه بسیجیان در نظام سیاسی و اجتماعی دارای شانیت و جایگاه والای خود هستند، خاطرنشان کرد: هر مدیر و کارگزار نظام در کلام و عمل برای این شجره طیبه حرمت دارد.
مرادی نافچی تصریح کرد: امروز کسی می‌تواند خود را بسیجی بداند که اهل تفکر، تامل و تدبر بوده و هر کلام، عمل و شنیده‌ای را نمی‌پذیرد.
وی بسیجی را متعهد و منظم خواند و ادامه داد: نظم از بسیج، تلالو پیدا می‌کند و بسیجی، نظم را در مسیر و مدار زندگی فردی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و تمام شئون زندگی خود هویدا می‌کند.
معاون استاندار زنجان، عالم و دقیق بودن را از دیگر ویژگی‌های بسیج برشمرد و گفت: این ویژگی‌ها زمینه‌ای را فراهم کرده که امروز در ۴۰ سالگی بسیج و آغاز دهه پنجم انقلاب در شرایطی که استکبار با تمام توان خود و با بهره‌گیری از قدرت رسانه‌ای، ارکان نظام و باورهای مردم را مورد هدف قرار داده، بسیج حفاظت عالمانه داشته و با راهنمایی و ارشاد می‌کند، فضای آرامش، طمانینه، اعتماد، وحدت و نشاط را در جامعه جاری و تقویت می‌کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود وحدت را نیاز امروز جامعه خواند و گفت: اگر فضایی، وحدت را تشکیک کند بسیجی وارد آن فضا نمی‌شود.
مرادی نافچی با اشاره به زمان‌شناس بودن بسیج، اظهار داشت: برخورد عالمانه و آگاهانه مردم زنجان در حوادث اخیر و جدا کردن خود از صف اغتشاشگران نیز حرکت بسیجی‌وار بود.
متاسفانه اخباری که در فضای مجازی منتشر می‌شود واقعیت ندارد زیرا مردم زنجان در روزهای اول و به عنوان اولین استان از مواضع رهبر انقلاب، حمایت کردند.
 

تعداد نمایش ها (95)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

DNN