X

اخبار

به نقل از وب سایت پایداری ملی

پلیس فتا: از فعالیت پیام رسان‌های داخلی حمایت می‌کنیم

سردار هادیانفر با استقبال از حاکمیت و مدیریت ایرانی بر فضای مجازی در کشور گفت: پلیس فتا از فعالیت همه پیام رسان‌های داخلی دارای مجوز فعالیت حمایت می‌کند و این اطمینان را به کاربران می‌دهم که اطلاعات آن‌ها در اختیار هیچ شخص حقیقی و حقوقی قرار نمی‌گیرد.

چهارشنبه, 19 اردیبهشت,1397
نویسنده: اکبر فتحی
نسخه چاپی
پلیس فتا: از فعالیت پیام رسان‌های داخلی حمایت می‌کنیم

سردار هادیانفر با استقبال از حاکمیت و مدیریت ایرانی بر فضای مجازی در کشور گفت: پلیس فتا از فعالیت همه پیام رسان‌های داخلی دارای مجوز فعالیت حمایت می‌کند و این اطمینان را به کاربران می‌دهم که اطلاعات آن‌ها در اختیار هیچ شخص حقیقی و حقوقی قرار نمی‌گیرد

سردار سید کمال هادیانفر درباره پیام‌رسان‌های داخلی، گفت: تأکید ما استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی است؛ چرا که اطلاعات مردم در این شبکه‌ها امنیت بیشتری دارد. شما ببینید مدیر تلگرام زمانی که از روسیه خارج شد، هیچ پولی نداشت، اما امروز جزء ۶۰۰ میلیاردر برتر دنیاست و در سطح جهان، هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار از فروش اطلاعات مردم در شبکه‌های اجتماعی درآمدزایی شده است؛ بنابراین تمام پیام‌رسان‌هایی که می‌گویند اطلاعات ما امن است، در واقع اطلاعات خود را در اختیار آمریکا و اسرائیل قرار می‌دهند و از این طریق درآمدزایی می‌کنند؛ وگرنه چطور ممکن است تلگرامی که هیچ تبلیغ و درآمدی ندارد، این‌طور مدیرعاملش را ثروتمند کند.

وی با بیان اینکه اگر کاربران ایرانی و روسی از تلگرام خارج شوند، این شرکت ورشکسته خواهد شد، گفت: در واقع تلگرام از فروش اطلاعات کاربران عمده خود که از کشور ایران و روسیه هستند، به درآمد رسیده وگرنه اطلاعات کاربران دیگر کشور‌ها در تلگرام چندان نیست؛ چراکه کاربر زیادی از کشور‌های دیگر ندارد.

رییس پلیس فتا ناجا با اعلام اینکه ۵ تا ۶ پیام رسان ایرانی اجازه فعالیت گرفته اند، افزود: سرور‌های این پیام رسان‌های وطنی در داخل کشور است و تاکنون هیچ شکایتی مبنی بر سوء استفاده از اطلاعات کاربران در شبکه‌های پیام رسان داخلی اعلام نشده است و اگر چنین شکایتی وارد شد، قطعا از ادامه کار آن پیام رسان جلوگیری خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به اینکه همه ساز و کار‌های پیام‌رسان‌های داخلی بر اساس اصل بومی‌سازی و استفاده از توان جوانان نخبه بوده است، قطعا در صورت استفاده شهروندان از این پیام رسان‌های داخلی، شاهد رشد و توسعه زیر ساخت‌های آن‌ها خواهیم بود.

سردار هادیانفر با اشاره به جرائم فضای مجازی نیز گفت: متأسفانه کانال‌های تلگرامی حاوی محتوای مبتذل و مستهجن، ابتدا با موضوعات طنز و سرگرمی اقدام به جذب افراد می‌کنند. با اقدامات پلیس فتا، ۲۳ هزار کانال و گروه مجرمانه در این فضا از میان ۳۰ هزار و ۱۸۸ کانال مجرمانه، شناسایی و مسدود شد. متأسفانه در کمتر از ۱۰ دقیقه بعد کانال مشابه که پیش‌تر تبلیغات آن تحت عنوان کانال پشتیبان انجام شده بود، فعال شده و دوباره همان محتوا‌ها در فضای تلگرام بارگذاری می‌شود.

رئیس پلیس فتا ناجا همچنین از فعالیت چهار هزار و ۷۵۳ مورد تروریستی و داعشی در فضای مجازی خبر داد و گفت: ۶۵۰ کانال و گروه نیز در حوزه ضداسلام و تبلیغات این‌چنینی فعالیت می‌کنند و کانال‌های قابل‌توجهی نیز در امر فروش مواد‌مخدر، کالا‌های ممنوعه و... فعال هستند.

سردار هادیانفر از رشد چشمگیر جرائم در فضای تلگرام خبر داد و ادامه داد: طبق آمار‌های ما در سال ۹۵، ۷۹. ۳۱ درصد جرائم در تلگرام رخ می‌داد که امسال این آمار به ۵. ۴۹ درصد از کل جرائم فضای مجازی افزایش یافته که از این میان حدود ۴۰ درصد مربوط به انتشار تصاویر خانوادگی و ۲۰ درصد مربوط به مزاحمت بوده است. به گفته او امروز بیش از ۴۹.۵ درصد از جرائم فضای مجازی در تلگرام رخ می‌دهد و حدود ۷۰ درصد از کل جرائم در پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی است.

منبع خبر

تعداد نمایش ها (240)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان