X

اخبار

مدیری که بحران را به چالش کشید

یادداشت حسن مظفری قلاتی مدیرکل پدافند غیرعامل استان زنجان

شنبه, 17 فروردین,1398
نویسنده: اکبر فتحی
نسخه چاپی
مدیری که بحران را به چالش کشید

وقوع بحران و بلایای طبیعی وضعیت سخت و ناگواری است که برای مدیریت و عبور از آن باید همه مدیران دست به دست یکدیگر بدهند. در این میان وقتی مدیر ارشد استان پای کار باشد همه پای کار می آیند و امروز یکی از ویژگی های بارز و خوب رئیس ستاد مدیریت بحران استان جناب آقای دکتر حقیقی این است که هر کاری را میخواهد انجام دهد اول خودش در آن کار، پیشگام و جلودار می شود.

این هنر او در همراه کردن مجموعه مدیران با خود است.

این روز ها پای کار بودن جناب آقای دکتر حقیقی به عنوان مدیر ارشد استان از یک سو مایه دلگرمی مردم و همه دلسوزان استان است و از سوی دیگر توانسته همه مسئولان و و مدیران را حتی در ایام تعطیلات نوروزی، با جدیت به صحنه بکشاند.

اقدامات پیشگیرانه قبل از اتمام موج اول و آغاز موج دوم بارش ها در واقع یک کلاس آموزش مدیریت برای همه مدیران استان بود چرا که پیش بینی عوامل خطر آفرین و بررسی و انجام اقدامات بازدارنده مهمترین اصل مدیریت بحران است که نماینده عالی دولت در استان بر این مهم تاکید جدی داشت و در این زمینه با هیچ کسی تعارف نکرد.

استاندار زنجان در روز های سخت با تصمیمات درست و اقدامات به موقع و با کمک و یاری همه دست اندر کاران، بحران را به معنای واقعی به چالش کشید تا همه خانواده ها، شهروندان و حتی مسافران نوروزی در استان زنجان تعطیلات سال نو را با آرامش خاطر سپری کنند.

حضور بموقع و بررسی های میدانی ایشان و معاونینشان در مناطقی که احتمال بروز خطر وجود داشت و تشکیل ستاد های بحران در تمامی شهرستان ها از ویژگی های بارز در این چند روز سخت بوده است که باید از آن ها الگو گرفت و به کار بست.

تعداد نمایش ها (239)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان