X

اخبار

به نقل از وب سایت پایداری ملی

سوءظن استفاده از اثر انگشت برای رمز تلفن همراه

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد، سوءظن یکی از دلایل مهمی است که افراد ترجیح می‌دهند از اثرانگشت به عنوان رمز تلفن همراه خود استفاده کنند.

دوشنبه, 19 فروردین,1398
نویسنده: اکبر فتحی
نسخه چاپی
سوءظن استفاده از اثر انگشت برای رمز تلفن همراه

به گزارش پایداری ملی، نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد، از هر 5 مرد یک نفر قفل تلفن همراه خود را با اثر انگشت باز می‌کند.

 

این نظرسنجی میان بیش از 2 هزار انگلیسی صورت گرفته و نشان می‌دهد، مردها  ترجیح می‌دهند به جای الگو که به عنوان رمز تلفن همراه استفاده می‌شود از اثر انگشت خود استفاده کنند.

 

در حال حاضر گروهی از محققین علوم رایانه در دانشگاه‌های نیویورک و میشیگان در حال کار بر روی توسعه ساختار اثر انگشتی هستند که می‌تواند قفل هر دستگاهی را که توسط اثر انگشت حفاظت می شود بشکند.

 

این محققین کار خود را با بررسی پایگاه داده‌ای متشکل از نمونه‌های بسیار زیاد اثر انگشت آغاز کردند.

 

پژوهشگران و کارشناسان فناوری علت تلاش برای توسعه ساختارشکن اثر انگشت را افزایش شمار طلاق‌‌ها اعلام کردند و باور دارند این موضوع می‌تواند به دوام ارتباطات کمک کند.

 

مارتین گرف از دانشگاه ولز می‌گوید: «فناوری به این معنی است که راه‌های بسیار بیشتری برای به دست آوردن اطلاعات وجود دارد، پس نباید مانعی در کار باشد».

 

در حال حاضر بیش از یک سوم مردم انگلیس به شریک زندگی خود سوءظن دارند و استفاده از اثر انگشت به عنوان محافظ اطلاعات گوشی به این شرایط دامن زده است. 

منبع خبر

تعداد نمایش ها (171)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان