X

اخبار

برگزاری جلسه شورای پدافند غیرعامل در استان زنجان

جلسه شورای پدافند غیرعامل استان زنجان با ریاست جناب آقاي موسوی معاون محترم سياسی،امنيتي واجتماعي وجانشين شوراي پدافند غير عامل استان در تاریخ 12/7/96 در استانداری زنجان برگزار شد.

چهارشنبه, 12 مهر,1396
نویسنده: اکبر فتحی
نسخه چاپی
برگزاری جلسه شورای پدافند غیرعامل در استان زنجان

جلسه شورای پدافند غیرعامل با حضور اعضاي محترم شورا و روساي محترم كارگروه هاي تخصصي شورا و مدیران کل محترم شرکت های توزیع نیروی برق، گاز، خطوط لوله ومخابرات نفت منطقه شمال غرب ایران و حفاظت محیط زیست استان برگزار شد.

در این جلسه که با ریاست جناب آقاي موسوی معاون محترم سياسی،امنيتي واجتماعي وجانشين شوراي پدافند غير عامل استان برگزار شد، مدیران کل در مورد عملکرد ادارات ذیربط خود در حوزه پدافند غیرعامل و اهداف و طرح های در دست اقدام توضیحاتی را ارائه دادند.

آقای موسوی پس از استماع گزارشات مذکور در مورد نقش و اهمیت پدافند غیرعامل و حساسیت آن توضیحاتی دادند و بر اهمیت توجه و اقدام و عمل در زمینه پدافند غیرعامل از سوی تمامی مسئولین و دستگاه ها تأکید کردند.

ایشان با بیان اینکه زنجان در حوزه پدافند غیر عامل، از استان های برتر کشور است، افزود پدافند غیرعامل به عنوان راهکاری جهت کاهش خطر پذیری در جامعه به شمار می آید و اگر برنامه ریزی مناسبی در زمینه کاهش آسیب پذیری در جامعه و در حوزه های مختلف صورت نگیرد، مشکلات جبران ناپذیری در زمینه های مختلف در کشور به وجود خواهد آمد.

معاون محترم سياسی،امنيتي واجتماعي وجانشين شوراي پدافند غير عامل استان با بیان اینکه پدافند غیرعامل به عنوان راهکاری جهت کاهش خطر پذیری در جامعه به شمار می آید، اظهار کرد: اگر برنامه ریزی مناسبی در زمینه کاهش آسیب پذیری در جامعه و در حوزه های مختلف صورت نگیرد، مشکلات جبران ناپذیری در زمینه های مختلف در کشور به وجود خواهد آمد. لذا هم افزایی و هماهنگی بین دستگاه های اجرایی در راستای تحقق اهداف پدافند غیرعامل، ضروری می باشد.

سپس آقای فتحی مدیرکل پدافند غیرعامل استان با ابراز رضایت از عملکردها افزودند بحث سایبری و زیستی از اهداف مهم پدافند غیرعامل است که باید در این زمینه ها بیشتر فعالیت گردد.

ایشان افزودند در زمینه پدافند زیستی با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و وجود شرکت ها و شهرک صنعتی ها در اطراف استان برای مقابله با آلودگی هوا باید اقداماتی انجام شود و همچنین افزود باید توجه ویژه ای به شیرابه زباله ها و ورود آلاینده های صنعتی و فلزات سنگین به آب های سطحی و زیر زمینی شود.

در خاتمه آقای فتحی مدیرکل پدافند غیرعامل استان با یادآوری پیش رو بودن هفته پدافند غیرعامل، از مدیران کل و اعضاء جلسه خواست ضمن رعایت دستورالعمل اجرائی هفته نکوداشت پدافند غیرعامل که به روسای کارگروه های تخصصی و فرمانداران استان ارسال گردیده در اجرای کلیه برنامه های مربوطه از جمله آموزش ها، همایش ها، رزمایش ها و تبلیغات فرهنگی و عمومی نهایت تلاش را به عمل آورند.

تعداد نمایش ها (638)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان