X

اخبار

به نقل از وب سایت پایداری ملی

افشای اطلاعات کاربران فیس بوک در یک رسوایی دیگر

ذخیره در ابر آمازون؛ افشای اطلاعات کاربران فیس بوک در یک رسوایی دیگر

یکشنبه, 18 فروردین,1398
نویسنده: اکبر فتحی
نسخه چاپی
افشای اطلاعات کاربران فیس بوک در یک رسوایی دیگر

به گزارش پایداری ملی، فیس‌بوک یک بار دیگر درگیر رسوایی افشای اطلاعات کاربران شده است. البته این بار شرکت به طور مستقیم در افشای اطلاعات کاربران نقشی نداشته است.

 

محققان استارت آپ امنیت سایبری UpGuard متوجه شده‌اند بیش از ۵۴۰ میلیون از سوابق اطلاعات کاربران فیس‌بوک توسط شرکت‌های طرف سوم (شرکت‌های همکار) فاش شده است. این شرکت‌ها سوابق مذکور را روی خدمات ابر آمازون ذخیره کرده بوده‌اند. تقریباً بخش اعظم این اطلاعات توسط شرکتCultura Colectiva( یک شرکت رسانه‌ای مکزیکی) در مخزن ذخیره شده که شامل نام کاربری، اظهار نظرها (کامنت ها)، ID فیس‌بوک، لایک ها (پسندها) و موارد دیگر است.

 

از سوی دیگر اپلیکیشن منسوخ شده Pool نیز سوابق اطلاعاتی حساس‌تر مانند نام، آدرس ایمیل، تصاویر، فهرست دوستان ۲۲ هزار کاربر را بدون هیچ اقدام حفاظتی در مخزن ذخیره کرده است.

 

به‌هرحال این استارت آپ امنیت سایبری در ۱۰ ژانویه به شرکت مکزیکیCultura Colectiva ایمیلی ارسال کرد. همچنین در ۲۸ ژانویه نیز ایمیلی به آمازون ارسال کرد. اما Cultura Colectiva تا سوم آوریل اطلاعات را از مخزن حذف نکرده بود.

 

از سوی دیگر اطلاعات مربوط به اپلیکیشن Pool نیز قبل از ارسال ایمیل هشدار پاک شده بود.

 

فیس‌بوک نیز اعلام کرده طبق سیاست‌هایش ذخیره کردن اطلاعات در مخازن اطلاعاتی عمومی ممنوع است. همچنین این شرکت برای حذف اطلاعات مشغول همکاری با آمازون است.

منبع خبر

تعداد نمایش ها (158)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان