X

اخبار

به نقل از وب سایت پایداری ملی

استفاده از طرح های اورژانسی و همه ظرفیت های کشور جهت مقابله با بحران آب

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشوربا اشاره به تهدیدات حوزه آب گفت: به دلیل کمبود آب در فصل تابستان به مسئولین توصیه کرده ایم که طرح های اورژانسی تهیه واز ظرفیت های کشور و دیگر دستگاه های اجرایی کشور استفاده شود که با شرایط اضطراری مواجه نشویم .

چهارشنبه, 09 خرداد,1397
نویسنده: اکبر فتحی
نسخه چاپی
استفاده از طرح های اورژانسی و همه ظرفیت های کشور جهت مقابله با بحران آب

به گزارش خبرنگار پایداری ملی، صبح امروز سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با دکتر اردکانیان وزیر نیرو در محل این وزارتخانه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار سردار جلالی ضمن بیان فعالیت های سازمان پدافند غیر عامل در حوزه انرژی گفت: موضوعات پدافند غیرعامل در حوزه آب و برق جزء نیازهای واجب و جدی کشور می باشد و طبق بررسی های انجام شده شاهد این هستیم که آسیب زدن به منابع آب و برق در جنگ های اخیر همیشه جزء اهداف دشمن بوده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: در گذشته منابع و مراکز تولید برق و شبکه های توزیع برق پیشرفتگی امروزه را نداشته است ولی امروزه شاهد سایبری شدن و ورود فناوری های نو در این عرصه هستیم و در ادبیات آمریکایی ها متوجه می شویم که طرح های سایبری جدیدی در حوزه های برق علیه ما طراحی کرده اند.

سردار جلالی خاطر نشان کرد: آمریکایی ها در زمان پذیرش برجام طرح هایی مانند نیتروزئوس علیه ما دنبال می کردند و این نشان دهنده این است که تهدیدات به سمت سایبری رفته است.

سردار جلالی تصریح کرد: آمریکایی ها تلاش می کنند تهدیدات نظامی علیه جمهوری اسلامی را درمردم فعال نشان داده و به نوعی معتبر سازی کنند و ممکن است بازیگرانی منطقه ای،آمریکا و دشمنان کشور با خطای محاسباتی مواجه نماید که باعث شود با وارد کردن آسیب به زیرساخت های کشور، به منابع برق آسیب وارد کنند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به امنیت نسبی دیسپاچینگ مرکز نیرو اشاره کرد و گفت:دیسپاچینگ مرکز نیرو این حسن را دارد که  میزان آسیب پذیری هایش هم کم می شود و قابلیت های خوبی در آن وجود دارد که باید تقویت شود.

سردار جلالی اظهار داشت: سخنان چند روز گذشته وزیر امور خارجه آمریکا نشان میدهد که آنها ابزار سایبری علیه ما حفظ کرده اند و گفته اند در صورت لزوم مورد استفاده قرار میدهند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در بخش دیگری از سخنان خود به تهدیدات حوزه آب پرداخت و گفت: به دلیل کمبود آب در فصل تابستان به مسئولین توصیه کرده ایم که طرح های اورژانسی تهیه واز ظرفیت های کشور و دیگر دستگاه های اجرایی کشور استفاده شود که با شرایط اضطراری مواجه نشویم .

دکتر جلالی به یکی از مصوبه های کمیته دائمی پدافند غیرعامل اشاره کرد و افزود: بر اساس این مصوبه مراکز با اهمیت حیاتی، حساس و مهم باید ژنراتورهای اضطراری داشته باشند و این مصوبه ابلاغ شده است و از طریق بسیج همان دستگاه کنترل و پیگیری می شود و سالانه یکی دو مرتبه رزمایش برگزار می شود.

دکتر اردکانیان، وزیر نیرونیز با استقبال از طرح استفاده ازبسیج ظرفیت های کشور در سخنان خود به زلزله های اخیر کرمانشاه و تهران اشاره کرد و گفت: اختلال در موضوع آب و برق به همه شئون زندگی مردم ارتباط پیدا می کند و مسئولیت مستقیم متوجه صنعت برق و آب می باشد که بسیار خرسند می شویم که سازمان پدافند غیرعامل در این موضوعات ما را کمک کند و سیستم پدافندی در صنعت آب و برق را تقویت نماید.

وی با اشاره به تمهیدات برخی کشور های اروپایی جهت مقابله با بدترین اتفاق گفت:لازم است در حوزه آب و برق شبیه سازی در جهت مقابله با بحران های مختلف انجام گیرد.

وزیر نیرو بیان داشت؛تامین آب و برق یکی از ضرورت ها و از نیازهای حیاتی جوامع شرقی و پیشرفته است،بنابراین لازم است ما در این حوزه برنامه منسجم ،مستقل،پایدارسازی تولید و تضمین تداوم کارکرد زیرساخت ها را در قالب یک برنامه قوی و جامع دنبال کنیم و اشکالات جاری و معدود آن را هم با تشریک مساعی حل کنیم.

درخاتمه دیدار،وزیر نیرو بر همکاری هر چه بیشتر سازمان پدافند غیر عامل با وزارت نیرو و تشکیل کارگروه های مشترک تاکید نمود.

 

منبع خبر

تعداد نمایش ها (172)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان