X

یادداشت و مقالات

هفتاد و ششمین جلسه ستاد مدیریت کرونا ویروس استان به ریاست جناب آقای دکتر حقیقی استاندار محترم در مورخه 1399/11/26 بصورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.

برگزاری هفتاد و ششمین جلسه ستاد مدیریت کرونا ویروس استان

چهارشنبه, 29 بهمن,1399

هفتاد و ششمین جلسه ستاد مدیریت کرونا ویروس استان به ریاست جناب آقای دکتر حقیقی استاندار محترم در مورخه 1399/11/26 بصورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید. جلسه طبق روال معمول با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و صلواتی بر حضرت محمد مصطفی و خاندان پاک و مطهر ایشان و طول عمر وسلامتی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و شادی رواح شهدای اسلام آغاز گردید.

- ادامهپدافندغیرعامل یک اصل خواهد بود برای همیشه، نه برای یک مقطع خاص. مقام معظم رهبری( مدظله العالی)

پدافند غیرعامل در نگاه تاریخ و سوابق جهانی

پنجشنبه, 23 بهمن,1399

با شکل گیری تمدن های اولیه در جهان که با وقوع جنگ همراه بود، انسان ها اصول اولیه پدافند غیرعامل را به صورت جوشن و سپر برای حفاظت انفرادی و برج و بارو و قلاع محکم و مرتفع را برای تامین امنیت گروهی به صورت گسترده ای رواج دادند.

- ادامهسالروز پیروزی شکوهمندانه انقلاب اسلامی ایران

22 بهمن تجدید میثاق با آرمان های انقلاب

ﺳﻪشنبه, 21 بهمن,1399

چهل و یک سال  تجدید میثاق با آرمان های انقلاب و امام راحل با راهپیمایی در خیابان های شهرها و روستا ها و کوبیدن مشت وحدت و آزادگی بر دهان زورگویان و ظلم ستیزی، امسال در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب متفاوت با سال های گذشته است.

- ادامهبیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

وحدت کلمه، رمز موفقیت انقلاب

ﺳﻪشنبه, 21 بهمن,1399

سعی دشمن این بوده است که ملت را از نظام جمهوری اسلامی و انقلاب جدا کنند. هر سال در ۲۲ بهمن، ملت ایران با حضور خودشان در این عرصه‌ی نمایش عمومی ملی و انقلابی، دشمن را ناکام کردند.

۱۹/بهمن/۱۳۹۱

- ادامهآغاز ایام‌الله دهه‌فجر و آستانه چهل‌ودومین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی

انقلاب ما انفجار نور بود

ﺳﻪشنبه, 14 بهمن,1399

چهل و دومین سالگرد شکوهمندانه انقلاب اسلامی ایران و آغاز ایام الله دهه فجر بر تمامی انقلابیون و پیروان راه حضرت امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب و پیروان راستین رهبر فرزانه انقلاب مقام معظم رهبری مبارک باد. 

- ادامهبرگزاری جلسه شورای پدافند غیرعامل استان

دوشنبه, 20 خرداد,1398

سومین جلسه شورای پدافند غیرعامل استان زنجان در فصل جاری با حضور دکتر مرادی نافچی معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی برگزار شد.

- ادامهبرگزاری جلسه قرارگاه زیستی پدافند غیرعامل استان

ﺳﻪشنبه, 24 اردیبهشت,1398

اولین جلسه قرارگاه زیستی پدافند غیرعامل استان زنجان در سال 98 بعد از 6 سال با حضور اعضای محترم قرارگاه به ریاست دکتر مرادی نافچی معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان برگزار شد.

- ادامهدیدار مدیرکل پدافند غیرعامل با مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان

ﺳﻪشنبه, 17 اردیبهشت,1398

دیدار آقای مظفری مدیرکل محترم پدافند غیرعامل و جناب صالحی مدیرکل محترم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان

- ادامهدیدار مدیرکل پدافند غیرعامل استان زنجان با معاون بسیج و امور استان های سازمان پدافند غیرعامل کشور

چهارشنبه, 21 فروردین,1398

دیدار حسن مظفری قلاتی مدیرکل پدافند غیرعامل استان زنجان با سردار حیدری معاون بسیج و امور استان های سازمان پدافند غیرعامل کشور

- ادامهمدیری که بحران را به چالش کشید

شنبه, 17 فروردین,1398

یادداشت حسن مظفری قلاتی مدیرکل پدافند غیرعامل استان زنجان

- ادامهدانشکده و پژوهشکده پدافند غیرعامل دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار می کند

جشنواره علمی پدافند غیرعامل با نام سلمان فارسی (خندق)

شنبه, 14 فروردین,1395

به منظور شناسایی، معرفی و ارج نهادن به مقام والای دانشمندان، پژوهشگران، مخترعان، مبتکران و همچنین سازمانها، نهادها و دستگاههای لشگری و کشوری برتر در حوزه پدافند غیرعامل

- ادامهبیوتروریسم چیست؟

چهارشنبه, 10 دی,1393

امروزه واژه بیوتروریسم در برخی رسانه ها و فیلم هاي سینمایی به گوش ما می رسد؛ با تعریفی از این واژه سعی در آشنایی شما با آن را داریم، بیوتروریسم عبارتست از ایجاد ترس و وحشت با بهره گیري از عوامل زیست شناختی مختلف که توسط جنگ افزار بیولوژیک (Biological Weapon) به منظور انتشار عمدي ارگانیسم هاي مولد بیماري یا فرآورده هاي آنها طی غذا، آب، حشرات ناقل یا به صورت افشانه(آئروسل) به کار برده می شود

- ادامهيادداشت و مقالات

بیولوژیک

پنجشنبه, 06 آذر,1393

در بين جنگ‌افزارهاي نوين، سلاح‏ها و فن‏آوري ميكروبي بيش‏تر از سايرين مورد توجه تشكل‏هاي تروريستي و تروريست دولتي ابرقدرت‏ها قرار گرفته است. شايد بتوان به جرأت گفت كه سلاح‏هاي هسته‌اي ديگر يك خطر بالفعل نيستند و تنها يك قدرت بازدارنده بالقوه محسوب مي‌شوند.

- ادامهجنگ هوشمند چیست؟ (۱)

جنگ هوشمند چیست؟ (۱)

دوشنبه, 18 فروردین,1393

 

جنگ هوشمند که اکنون در دستور کار دشمن است ترکیبی از ابزارها و مدل‌هایی در جنگ نرم با مدل‌های جنگ نیمه سخت و سخت است.ویژگی اصلی جنگ هوشمند، به‌ کارگیری همه توانایی‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است.

- ادامهاینترنت و دغدغه اخلاق

چهارشنبه, 07 اسفند,1392

فضای عمومی اینترنت در حال حاضر، همان فضای هرج و مرج و بی‌نظمی زندگی در جامعه‌ی بدوی بدون دولت است، ولی گرایش‌ها و رویه‌هایی که به سرعت در حال شکل‌گیری است، نشان می‌دهند که رفته رفته بازی‌گران/ناظرانی پدید می‌آیند.

- ادامهفیلترینگ فقط در ایران نیست

چهارشنبه, 07 اسفند,1392

۲۱ سال پس از ورود اینترنت به ایران و ۱۲ سال بعد از اعلام سیاست‌های مربوط به این حوزه، هنوز هم حرف و حدیث‌ها درباره چگونگی تعیین مصادیق فیلترینگ و نیز مدیریت محتوا در فضای مجازی ادامه دارد و هر از گاهی انتقاداتی درباره شیوه‌های اعمال فیلترینگ در کشورمان به گوش می‌رسد.

- ادامهتقابل آمریکا و ایران در خاورمیانه آینده

شنبه, 03 اسفند,1392

آمریکن اینترپرایز در گزارشی به به رقابت ایران و آمریکا بر سر آینده خاورمیانه پرداخته است. این گزارش توسط دو تن از استراتژیست‌های مشهور آمریکایی به نام‌های دانیال پلتکا و فردریک کاگان تدوین شده است.

- ادامهانتخابگر پوسته

دی ان ان