X

استاندار زنجان

فتح الله حقیقی

استاندار زنجان

ارتباط مستقیم با استاندار

آمار بازدید


تعداد بازديد امروز : 83
تعداد بازديد ديروز : 319
تعداد بازديد ماه جاری : 19767
تعداد بازديد ماه گذشته : 11427
تعداد بازديد كل : 161130

آخرین اخبار

اخبار استاندار

استاندار زنجان:

میزان فوت کرونایی های زنجان در پیک چهارم کاهشی شد

استاندار زنجان گفت: این استان بدترین پیک کرونایی را داشت اما میزان فوتی ها نسبت به پیک پایین بود و این مهم عملکرد فعالانه دانشگاه علوم پزشکی استان را نشان می دهد، هر چند طی سه هفته اخیر نوسان بیماری وجود دارد و بی توجهی ها جهش دوباره ای را رقم می زند.

یکشنبه, 12 اردیبهشت,1400
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
میزان فوت کرونایی های زنجان در پیک چهارم کاهشی شد

فتح الله حقیقی در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا با اشاره به اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان باید مورد توجه باشد، افزود: در این شب های قدر از شهروندان درخواست می شود بواسطه رسانه های گروهی و فضای مجازی در منزل کنار اعضای خانواده از فیوضات آن بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه برخی افراد به دلایلی تمایل دارند از این شبهای قدر به صورت حضوری در اماکن متبرکه استفاده کنند، اضافه کرد: این مراسم بصورت محدود در فضای باز اماکن متبرکه و طبق پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی مرکز بهداشت برگزار و بصورت دقیق حتی ورود، خروج و حتی محل نشستن افراد پایش می شود.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه همه ناظرین و بازرسان به ویژه ناجا، بسبج، بهداشت و هلال احمر دقت کافی بر رعایت پروتکل های یادشده داشته باشند، گفت: مصوبات قرارگاه مرکزی اهمیت زیادی دارد و مسائل مربوطه نیز در این خصوص مورد بررسی قرار می گیرد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه آمارها نشان می دهد یک قدم در رعایت پروتکل های بهداشتی رو به پیشرفت هستیم که این نتایج خوبی به دنبال دارد، ادامه داد: بروز این وضعیت کاهش بیماران بستری و سرپایی های استان را موجب شده و از طرفی اقدامات خوب مرکز بهداشت و درمان استان نیز تاثیر گذار بوده است.

حقیقی افزود: وضعیت کنونی استان بیانگر  آن است که همچنان باید پر قدرت رعایت پروتکل های بهداشتی در دستور کار عموم باشد و از طرفی میانگین  پی سی آر مثبت استان از ۶۲ درصد به ۶۹ درصدرسیده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون رهگیری و بیمار یابی هوشمند در جریان است از طرفی گردش ویروس در استان خطرناک و بالا شده است که امیدواریم تا پایان هفته آینده این روند کاهش یابد.

حقیقی ادامه داد: همچنان ۸۰ درصد بیماران کرونایی، تماس با افراد مبتلا، دورهمی‌های خانوادگی، مراسم ترحیم و تماس با افراد مبتلا در محل کار را دلایل گرفتاری خود به ویروس کرونا بیان می‌کنند.

وی اظهار داشت: بنابراین تماس با افراد مبتلا نشان‌دهنده این است که افراد PCR مثبت باید از منزل خارج شده و به نقاهتگاه‌ها بروند، دورهمی‌ها به حداقل برسد، مجالس ترحیم برگزار نشود و مراسم دفن نیز با کمترین جمعیت برگزار شود.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه هیچکس حق ندارد از گزارش‌های مردمی ناراحت شود، گفت: گزارشاتی که از سوی مردم، واصل می‌شود حتی اگر کارشناسی نباشد هم باید پذیرفت و قدردانی کرد چرا که برای آن گزارش زحمت کشیده‌اند.

و با اشاره به برخی مصوبات ستاد ملی کرونا خاطرنشان کرد: صادر نکردن گواهی عدم پرداخت چک تا ۱۰ روز آینده، برداشتن شرط گواهی مالیاتی برای تمدید پروانه‌ها تا پایان شهریورماه، عدم جریمه مالیاتی و فرصت اقساط بانکی معوق تا پایان خردادماه از جمله این مصوبات بود که باید رعایت شود ضمن اینکه مقرر شد برخی مشکلات اصناف نیز برای هفته‌های آتی، بررسی شود.

تعداد نمایش ها (111)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان