X

استاندار زنجان

فتح الله حقیقی

استاندار زنجان

ارتباط مستقیم با استاندار

آمار بازدید


تعداد بازديد امروز : 84
تعداد بازديد ديروز : 428
تعداد بازديد ماه جاری : 21237
تعداد بازديد ماه گذشته : 11427
تعداد بازديد كل : 162600

آخرین اخبار

اخبار استاندار

استاندار زنجان:

لحظه‌ای در واکسیناسیون زنجانی‌ها درنگ نخواهد شد

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه لحظه‌ای در واکسیناسیون زنجانی‌ها درنگ نخواهد شد، گفت: همه همت و تلاش متولیان امر این است که در صورت امکان واکسیناسیون گروه‌های هدف در آرامش و بدون هیچ مشکلی انجام شود.

یکشنبه, 12 اردیبهشت,1400
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
لحظه‌ای در واکسیناسیون زنجانی‌ها درنگ نخواهد شد

فتح‌الله حقیقی  در بیست و سومین آیین پویش ره‌ سلامت و آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا (انستیتو پاستور - انستیتو فینلای کوبا) افزود: این استان اقدامات ارزشمند و بزرگی در مدیریت و کنترل کرونا انجام داده که در سطح ملی تجلیل شده است و در ستاد ملی کرونا هم زنجان در کل کشور از جمله استان های بهتر در رعایت پروتکل ها معرفی شد.

وی اضافه کرد: استان درتست سرولوژی نیز پایلوت بوده و خوشبختانه در بحث کارآزمایی بالینی واکسن کرونا نیز به عنوان نمونه از بین هفت استان کشور انتخاب شده که همه این موارد به همت کادر درمان دانشگاه علوم‌پزشکی بوده است.

 استاندار زنجان یادآوری کرد: در گزارشی که روزهای گذشته توسط وزارت بهداشت اعلام شد، زنجان رتبه اول رعایت پروتکل‌ها را در بین استان‌ها کسب کرد و استان دوم فاصله معناداری با زنجان داشت.

حقیقی افزود: زنجانی‌ها همواره مشارکت فعالی در بحث مسائل اجتماعی و رعایت پروتکل‌ها داشتند، بطوری که در مراسم یوم‌العباس که سالانه تجمع  ۶۰۰ هزار نفری به وقوع می پیوندد، با همکاری مردم نه تنها اتفاق نیفتاد، بلکه ۳۵ میلیارد تومان نیز کمک‌های مردمی برای گروههای هدف و نیازمند جمع‌آوری شد.  

 وی با اشاره به آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن مشترک بین ایران و کرونا در زنجان گفت: استان بهره مناسبی در واکسیناسیون کشوری دارد، برای انجام آن چهار نقطه مشخص و کمیته‌ در نظر گرفته شده و تلاش بر این است که واکسیناسیون از طریق جداسازی و مراقبت‌های ویژه انجام شود.

وی اضافه کرد: تلاش می شود چادرهایی در محوطه بیرونی مراکز مشخص برای واکسیناسیون برپا شود تا اطلاعات افراد در داخل خودروی آن‌ها دریافت شود و حتی از خودرو پیاده نشوند و اگر بتوانیم و امکان داشته باشد حتی تمهیداتی اتخاذ می‌شود که افراد داوطلب با خودروی خود وارد محل تزریق شده و در آن موقع نیز از خودرو پیاده نشوند.

حقیقی همچنین به فعالیت هشت هزار همیار سلامت در استان اشاره کرد و افزود: این همیاران از روستاها گرفته تا مراکز خرید، ادارات، کارخانه‌ها و  غیره بر رعایت پروتکل‌ها نظارت داشته و با توجه به مشارکت بالای مردم، اجرای طرح شهید سلیمانی نیز در زنجان با مشکل مواجه نشد.

وی خاطرنشان کرد: شرایط  کرونایی استان نسبت به چند هفته قبل بهتر شده ولی باید توجه داشت  اگر واکسیناسیون به زودی آغاز شود یا نه، فقط ماسک زدن یا رعایت فاصله اجتماعی کافی نیست، بلکه همه پروتکل‌ها برای پیشگیری باید رعایت شود.  

تعداد نمایش ها (115)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان