X

استاندار زنجان

فتح الله حقیقی

استاندار زنجان

ارتباط مستقیم با استاندار

آمار بازدید


تعداد بازديد امروز : 47
تعداد بازديد ديروز : 122
تعداد بازديد ماه جاری : 2956
تعداد بازديد ماه گذشته : 13125
تعداد بازديد كل : 129491

آخرین اخبار

اخبار استاندار

استاندار زنجان:

حدود ۱۵۰ هزار تست کرونا در زنجان انجام گرفته است

استاندار زنجان گفت: این استان تا کنون حدود ۱۵۰ هزار تست کرونا یعنی به ازای یک نفر مبتلا ۱۵۰ تست انجام داده که آمار بسیار خوبی در کشور شامل می شود.

چهارشنبه, 13 اسفند,1399
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
حدود ۱۵۰ هزار تست کرونا در زنجان انجام گرفته است

فتح الله حقیقی در جلسه هیات امنای دانشگاه فرهنگیان استان با اشاره به ورود ویروس جهش یافته کرونا از نوع انگلیسی آن به کشورمان افزود: این ویروس در اغلب استان های کشور مشاهده شده و  به این معنی است که چنین مساله ای ممکن است در استان ما نیز رخ دهد.

وی اضافه کرد: تلاش می شود با انجام اقدامات متعددی در زمینه ویروس کرونا، شمار مبتلایان و بستری ها روند کاهشی  یافته،  درمان های موثرتری بر بیماران هدف انجام گیرد و به این مهم باید توجه داشت این نوع ویروس با نوع جهش یافته متفاوت بوده چرا که فرد را با شدت بیشتری دچار بیماری کرده و به کام مرگ می فرستد.

استاندار زنجان ادامه داد: ماسک زدن، رعایت پروتکل های بهداشتی در زندگی روزمرده فرد را از ابتلا به این نوع ویروس مصون نگه می دارد، در غیر این صورت فرد با گرفتاری و تبعات ناشی از بیماری مواجه می‌شود.

وی همچنین با بیان اینکه مشکلات فضاهای آموزشی و خوابگاهی دانشگاه فرهنگیان  مورد بررسی قرار می گیرد، اضافه کرد: بر این اساس طی جلسه آینده دستگاههای متولی امر علاوه بر بازدید از وضعیت کنونی دانشگاه در خصوص مساعدت های لازم تصمیم گیری می کنند.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد:برای تشکیل هیات امنای دانشگاه علاوه بر افراد تعیین شده از وجود خیرین نیز استفاده شود چرا که این قشر در دوران کرونایی نیز مشارکت فعالانه ای داشتند.

وی با اشاره به اینکه استان در زمان حاضر توان تولید سه میلیون عدد ماسک در مدت ۴۸ ساعت را دارد، اضافه کرد: یکی از اقدامات استان در دوران کرونایی ایجاد همیاران سلامت در استان است که در این ارتباط هشت هزار نفر بصورت آموزش دیده و رایگان همکاری می کنند.

 استاندار زنجان با بیان اینکه این استان تلاش دارد در وضعیت کرونایی به موضوع فضاهای آموزشی، خوابگاهی و خیرین توجه ویژه ای داشته باشد، ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان استان با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان می توانند سیاستگذاری خوبی را در راستای پیشگیری از ویروس کرونا به ویژه ارائه طرحی در شبکه شاد با هدف تربیت دانش آموزان سفیر سلامت انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه وجود سفیران دانش آموز سلامت می تواند مشکلات کنونی این بیماری در بین خانواده ها به ویژه در رعایت پروتکل های اجتماعی را به مراتب کاهش دهد، اظهار داشت: تا کنون درمان قطعی برای این ویروس کرونا پیدا نشده و انجام واکسیناسیون نیز جنبه پیشگیرانه دارد.

استاندار زنجان همچنین با بیان اینکه طی ۲ سال گذشته و سال جاری نرخ مرغ در استان با سایر استان ها متفاوت بود، ادامه داد:  قیمت هر کیلوگرم مرغ در استان در مقایسه با استان های دیگر بین سه تا  چهار هزار تومان کمتر بود که انجام چنین کاری سختی هایی داشته است.

تعداد نمایش ها (78)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان