X

استاندار زنجان

فتح الله حقیقی

استاندار زنجان

ارتباط مستقیم با استاندار

آمار بازدید


تعداد بازديد امروز : 42
تعداد بازديد ديروز : 1228
تعداد بازديد ماه جاری : 3727
تعداد بازديد ماه گذشته : 3401
تعداد بازديد كل : 133663

آخرین اخبار

اخبار استاندار

استاندار زنجان خبر داد؛

امکان صادرات سرب از استان فراهم شده است

استاندار زنجان گفت: صادرات از استان تا پایان سال به ۲۵۰ میلیون دلار می رسد.

یکشنبه, 10 اسفند,1399
نویسنده: زهرا رستمی
نسخه چاپی
امکان صادرات سرب از استان فراهم شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح الله حقیقی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه ملی و استانی گفت: در سال ۱۳۹۹ بیشترین فشارهای ناشی از تحریم علیه ملت ایران اعمال شد اما در همین سال با جهاد تولیدکنندگان و صادرکنندگان، در استان زنجان شاهدیم میزان صادرات تا ۶ اسفند ۱۰ درصد بیشتر از کل صادرات سال قبل است.

او هدفگذاری صادرات برای سال ۱۳۹۹ را ۲۱۸ میلیون دلار اعلام کرد و افزود: امسال ۲۳۸ میلیون دلار صادرات از گمرک زنجان به ثبت رسیده است و طبق این روند تا پایان سال میزان صادرات از استان زنجان به ۲۵۰ میلیون دلار می رسد.

مقام عالی استان به ورود موقت کالا نیز اشاره کرد و افزود: ۲۵۰ هزار تن مواد اولیه بصورت ورود موقت وارد استان شده که ۵۰ هزار تن آن صادر شده و مابقی نیز با تلاش و تدبیر تولید کنندگان و صادرکنندگان فراوری شده و صادر خواهد شد.

استاندار زنجان همچنین از فراهم شدن امکان صادرات سرب از استان خبر داد.

در این جلسه که مدیرکل

دفتر بازرگانی سازمان توسعه تجارت نیز حضور داشت، استاندار زنجان خواستار حل مشکل رفع تعهدات ارزی ناشی از  کالاهای ورود موقت شد که رئیس جمهور نیز دستور آن را داده است‌.

مدیرکل دفتر بازرگانی سازمان توسعه تجارت هم در این مراسم گفت: همسایگی کشورمان با ۱۵ کشور فرصت و ظرفیت خوبی برای صادرات فراهم کرده است که فقط از بازار ۱۶۰۰ میلیاردی واردات آنها سهم جمهوری اسلامی ایران ۲۴ میلیارد دلار است.

قمری در ادامه به تعهدات ارزی صادرکنندگان اشاره کرد و افزود: در کشور ۶۷ درصد صادرکنندگان به تعهدات ارزی خود عمل کرده اند و درصد آن در استان زنجان ۵۱ درصد است که اگر مشکل ورود موقت حل شود این میزان افزایش قابل توجهی خواهد یافت.

در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان از ۳ صادر کننده نمونه ملی و ۱۴ صادر کننده نمونه استانی تجلیل شد.

تعداد نمایش ها (116)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان