X

استاندار زنجان

فتح الله حقیقی

استاندار زنجان

ارتباط مستقیم با استاندار

آمار بازدید


تعداد بازديد امروز : 110
تعداد بازديد ديروز : 319
تعداد بازديد ماه جاری : 19794
تعداد بازديد ماه گذشته : 11427
تعداد بازديد كل : 161157

آخرین اخبار

اخبار استاندار

استاندار زنجان:

ارائه آمارهای کمّی یکی از مشکلات حوزه مبارزه با مواد مخدر است/ موازی کاری در حوزه مبارزه با مواد مخدر باید حذف شود

استاندار زنجان یکی از مشکلات و چالش های حوزه مبارزه با مواد مخدر را ارائه آمارهای صرفا کمّی عنوان کرد و گفت: آمارهای باید منطقی و درست باشد و نباید صرفا به آمارهای کمی و مبتنی بر فراوانی ارائه شود.

چهارشنبه, 07 آذر,1397
نویسنده: Anonym
نسخه چاپی
ارائه آمارهای کمّی یکی از مشکلات حوزه مبارزه با مواد مخدر است/ موازی کاری در حوزه مبارزه با مواد مخدر باید حذف شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح اله حقیقی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان، با بیان اینکه در ارائه آمارها باید شاخص های دقیق مورد توجه باشند، اظهار کرد: نمی توان صرفا به فراوانی آمار توجه کرد و متاسفانه در این حوزه بسیاری از افراد آمار ارائه می دهند.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری پنج آسیب مهم اجتماعی را مورد تاکید قرار داده اند، افزود: موضوعات مربوط به آسیب های اجتماعی با سخن گفتنِ صِرف کاهش نخواهد یافت و باید کارهای ویژه برای آن صورت گیرد که ارتباط با هیئت های اندیشه‌ورز و دبیر شورا باید تقویت شود.
استاندار زنجان اشاره به اینکه نباید دستگاه های متولی به صورت جزیره ای فعالیت کنند، خاطرنشان کرد: باید برنامه و پروژه های مهمی را تعریف و یک دستگاه به عنوان متولی اصلی تعیین شود که سایر دستگاه ها به عنوان پشتیبان و همراه برای تحقق این هدف کمک کنند و اقدامات جزیره ای و موازی حذف شود.
وی بر ضرورت فعالیت مناسب فرهنگی و اجتماعی در فضای مجازی تاکید کرد و گفت:  باید استفاده صحیح و بهینه از سایت ها و فضای مجازی صورت گیرد، چرا که ضریب نفوذ اینترنت در کشور 85 درصد بوده و ظرفیت فعالیتی خوبی در این بستر وجود دارد.
حقیقی با تاکید بر اینکه باید برخورد قهری با مسائل اجتماعی را کاهش داد، افزود: با انجام اقدامات مهم فرهنگی و اجتماعی در کنار فعالیت نیروی انتظامی و دادگستری می توان کاهش برخوردهای قهرآمیز در جامعه را شاهد بود.
استاندار زنجان با اشاره به اینکه روحانیون ستون و محور مهمی در جامعه هستند، اظهار کرد: باید از ظرفیت روحانیون در راستای اطلاع رسانی و مبارزه با مواد مخدر و آسیب های اجتماعی بهره بهینه برده شود و باید از ظرفیت دانشجویان جوان برای تدریس و مشاوره به جوانان استفاده کرد.
وی خواستار مشخص شدن فعالیت و ارائه مجوزهای دستگاه های متولی در حوزه های اجتماعی شد و گفت: باید مشخص کنیم چه مجوزهایی توسط بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی برای مراکز مربوطه داده شده و این مراکز در نقاط آلوده قرار دارند یا خیر و وضعیت فعالیتی آن ها چگونه است.
حقیقی با بیان اینکه باید عملیاتی صحبت و عمل کنیم، افزود: دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گزارشی از طرح های ارائه شده به کشو را ارائه کند تا پیگیری شود.
استاندار زنجان با بیان اینکه تولید مواد مخدر در افغانستان بعد از حمله آمریکا 57 برابر شده است، افزود: مواد مخدر مطابق با اعلام سازمان ملل جزو 40 جرم سازمان یافته در دنیا محسوب می شود و مبارزه با آن نیز اقدامی دشوار بوده که باید به صورت جمعی برنامه ریزی شود.

تعداد نمایش ها (441)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان