X
اخبار

معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان:

تلاش ‌های سازمان انرژی اتمی به واسطه خون شهدای هسته ‌ای در ذهن مردم، نقش بست


معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با بیان اینکه اقدامات مهم و ارزشمندی در سازمان انرژی اتمی صورت گرفت که به دلیل ماهیت کار، زحمات این سازمان از نگاه ‌ها پنهان مانده است، گفت: به واسطه خون شهدای هسته ‌ای از جمله شهید شهریاری، بخشی از این تلاش‌ ها و اقدامات، نمایان شد و در ذهن مردم، نقش بست. به همین دلیل برای تولید سریال زندگی شهید شهریاری از سازمان انرژی اتمی، تقاضای همراهی و همکاری شده است.

چهارشنبه, 16 اسفند,1396
نویسنده: Admin
نسخه چاپی
تلاش ‌های سازمان انرژی اتمی به واسطه خون شهدای هسته ‌ای در ذهن مردم، نقش بست


به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی استانداری زنجان؛ سید بیوک موسوی در نشست هماهنگی ساخت سریال زندگی شهید شهریاری، با اشاره به اینکه حتی در بین بزرگان علمی و معنوی کشور نیز تعداد معدودی هستند که نماز صبح را به صورت خانوادگی و به جماعت اقامه می ‌کنند، اظهار کرد: این یک اتفاق بزرگ و استثنایی در زندگی شهید شهریاری است که باید در خصوص این مسائل به ‌صورت ویژه کار شود تا بتوان همه ابعاد زندگی این شهید را به تصویر کشید.
وی با بیان اینکه نیروهای زبده و توانمند بسیاری در سطح استان وجود داشته که هر کدام، تاریخچه ‌ای بسیار والا، ارزشمند و قابل احترام داشته اند، ابراز کرد: با توجه به اینکه بعضی از این بزرگان مانند شهید شهریاری با شهادت خود، تحول عجیب و عظیمی در عرصه فعالیت ‌شان ایجاد کردند، لذا ضروری است تا برای ساخت سریال زندگی این شهید، تلاش و همکاری لازم از سوی تمامی افراد و دستگاه‌ ها صورت پذیرد.
موسوی با بیان اینکه زنجان، مهد نیروها و جوانان دلیر و غیرتمندی است که در تاریخ انقلاب اسلامی، صحنه ‌های بسیار ارزشمند و ماندگاری را خلق کرده‌ اند، خاطر نشان کرد: استان از ذخایر ارزشمند و مفاخر علمی پر آوازه‌ ای در حوزه‌ های علمی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، هنری، سیاسی، کلامی و فلسفی برخوردار بوده، اما متاسفانه این ذخایر به طور شایسته ‌ای شناسانده نشده‌ اند که باید با تلاش مسئولین و در راستای اقدامات فرهنگی برای انعکاس و معرفی این بزرگان، گام برداشته شود.
معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان، با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس، نیروهای دلیر بسیجی و سرباز از استان زنجان، وارد لشگرها شده و به عنوان یک فرمانده غیور، ارزشمند و اثر گذار، ظاهر شده و به شهادت رسیدند، ابراز کرد: اینها سرمایه ‌های ارزشمند و افتخاری برای فرهنگ و آینده ایران بودند و جزء بهترین نیروهای معنوی کشور محسوب می‌ شدند، اما متاسفانه آنطور که باید، خلوص و توانمندی آنها بیان نشده است. لذا امیدواریم بتوان دین ‌باوری، ایثار و فداکاری این عزیزان را معرفی کرده و به تصویر کشاند.
وی با بیان اینکه لقب و شهرت «غواصان دریادل» به صورت نمادین به استان زنجان تعلق نگرفته است، تصریح کرد: دلاور مردانی در این استان تربیت شده ‌اند و صحنه‌ های ماندگاری نیز برای کشور به یادگار گذاشته ‌اند که باید قدردان شهدا و مفاخر ملی بود.

تعداد نمایش ها (554)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان