اجرای طرح گردشگری زنجانرود

این طرح حد فاصل دوپل تاریخی میربهاء الدین و پل سید محمد در امتداد رودخانه زنجانرود در حال اجرا می باشد که در 8 سال گذشته پروژه متوقف شده بود.

از  اعتبار 2 میلیارد ریالی در نظر گرفته شده در سال 92 ، 900 میلیون ریال آن تخصیص پیدا کرده و در سال 93، 8 میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شده است.

ساماندهی حاشیه زنجان رود شامل آماده سازی ، سنگ فرش ، فضای سبز ، دیوار ساحلی ، آلاچیق ، تأسیسات ، نورپردازی و سایر موارد از عملیات عمرانی پروژه زنجان رود می باشد.
این پروژه با طرح و نظارت اداره کل دفتر فنی معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان و توسط اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زنجان بعنوان دستگاه اجرائی، انجام می پذیرد.

قرار است این پروژه با توجه به جایگاه اجتماعی آن و اینکه بخشی از استخوانبندی اصلی شهر و تداعی کننده خاطرات مردم از این رودخانه همیشه سبز بوده است مجدداَ در اختیار و استفاده مردم قرار گیرد تا ضمن احیاء هویت شهر زنجان از پتانسیل های طبیعی آن برای جذب گردشگران شهری و برون شهری استفاده شود.

همچنین مقرر است با مشارکت باغداران این منطقه موضوع خدمات دهی به شهروندان و گردشگران از طریق سرمایه گذاری ایشان اقدام گردد تا گردشگران در مراجعه علاوه بر استفاده از جاذبه های طبیعی امکان برخورداری از امکانات رفاهی و تفریحی را داشته باشند.

DNN