X
اخبار

۳۸۶ نقطه در استان، به شبکه دولت متصل هستند

توسط : مدیر فناوری اطلاعات|یکشنبه, 05 فروردین,1397

۳۸۶ نقطه در استان، به شبکه دولت متصل هستند

سرپرست دفتر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری زنجان گفت: تاکنون ۳۸۶ نقطه در استان زنجان به شبکه دولت متصل شده اند و ۲۳۹ نقطه جدید نیز پیرو اعلام سازمان بازرسی کل کشور باید حداکثر تا یک ماه آینده به شبکه دولت متصل شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ پریسا فتحعلی بیگلو در جلسه بررسی وضعیت شبکه دولت در شهرهای استان زنجان، با بیان اینکه تفاهم نامه ای مبنی بر نحوه اتصال به شبکه دولت امضاء شده است، اظهار کرد: سیاست هیات دولت، این است که شبکه دولت به شرکت مخابرات واگذار شود؛ به گونه ای که شرکت مخابرات براساس این تفاهم نامه، مبلغی را دریافت می کند تا کلیه اقدامات مربوط به اتصال به شبکه دولت را انجام دهد و در این زمینه، باید مفاد تفاهم نامه به نمایندگان شرکت مخابرات هر شهرستان ارائه گردد و آموزش های لازم نیز به کاربران ذی ربط داده شود.
وی با تاکید بر عضویت دفترهای پیشخوان دولت و دهیاری ها در شبکه دولت، ابراز کرد: در راستای عضویت دهیاری ها در این شبکه، باید لیست دهیاری هایی که به شبکه دولت متصل نیستند، ارائه شود؛ چرا که در این زمینه، اپراتورهایی در نظر گرفته شده تا نقاطی که در محدوده تحت پوشش شرکت مخابرات نیستند، با دریافت سیم کارت و با استفاده از سرویس APN، به شبکه دولت متصل شوند. همچنین تلاش بر این است که با متصل شدن به شبکه دولت به وسیله  APNموبایل ها، بسیاری از مشکلات و محدودیت های شبکه دولت حل شود.
این مقام مسئول با اشاره به برقراری ارتباط بین کاربران در سیستم اتوماسیون اداری در سطح استان و مکاتبه آنها، افزود: برای برقراری ارتباط بین دستگاه ها در سطح کشور که یکی از اهداف شبکه دولت نیز می باشد، در این اتوماسیون احتیاج به ایجاد ایمیل وجود دارد و در صورت عدم ایجاد ایمیل، ارتباط فقط در محدوده استان انجام می شود.
سرپرست دفتر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری زنجان، با بیان اینکه پروژه اتصال به شبکه دولت، باید از اولویت های اصلی دستگاه های اجرایی باشد، گفت: تاکید دفتر ریاست جمهوری، بر این است که کلیه بخش های خصوصی که در جلسات شورای اداری استان ها شرکت می کنند، باید به شبکه دولت متصل شوند.
این مقام مسئول تصریح کرد: باید به فرمانداری ها و کلیه دستگاه های اجرایی استان اعلام شود که به هیچ وجه، نامه ها و دعوتنامه های اداری و رسمی را به شکل دستی ارسال نکنند و برای ارسال آن، به شبکه دولت متصل شوند و البته باید در این زمینه، آموزش های لازم به اعضای شورای اداری هر شهرستان ارائه شود. 
وی ادامه داد: از کلیه دستگاه های دولتی استان درخواست می شود علت عدم اتصال خود به شبکه دولت را به صورت مکتوب به نهادهای مسئول اعلام کنند تا سازمان بازرسی کل کشور، نسبت به تعیین تکلیف دستگاه هایی که در این راستا، همکاری لازم را نداشته اند، اقدام کند.
فتحعلی بیگلو خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از بین رفتن اطلاعات و مبارزه با بدافزارها در این شبکه، آنتی ویروس سرورها باید به روز رسانی شود و همچنین کلیه نامه هایی که در شبکه دولت اسکن و بارگذاری می شود، باید در حجم پایین و فرمت مناسب باشد و کلیه دستگاه ها نیز باید جهت تهیه نسخه پشتیبان از سرورهای مالی خود، اقدامات لازم را انجام دهند.

کلمات کلیدی:

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان