X
اخبار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری زنجان:

روحیه مطالبه گری بانوان، راهکار تغییر نگرش های تبعیض آمیز به این قشر است


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری زنجان، برخی باورها و سنت های نادرست موجود در عُرف جامعه و مناسبات اداری را از عوامل وجود نگاه تبعیض آمیز به بانوان عنوان کرد و گفت: وجود روحیه مطالبه گری در بانوان، تنها راهکار تغییر دیدگاه های تبعیض آمیز به این قشر از جامعه است و فقط خودِ بانوان هستند که می توانند این فرهنگ را تغییر دهند.

چهارشنبه, 16 اسفند,1396
نویسنده: Admin
نسخه چاپی
روحیه مطالبه گری بانوان، راهکار تغییر نگرش های تبعیض آمیز به این قشر است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فرامرز نیک سرشت در نشست هم اندیشی بانوان کارآفرین استان، با بیان اینکه تفاوت های جنسیتی، تاثیری در فعالیت ها و توانمندی های بانوان در عرصه های اجتماعی و اقتصادی ندارد، اظهار کرد: وجود دیدگاه های مردسالارانه، هیچ اساس و مبنای عقلی و دینی ندارد و چه به لحاظ تاریخی و چه به لحاظ دینی و شرعی و فقهی، هیچ جنسیتی نسبت به دیگری، صاحب برتری نیست.
وی با اشاره به اینکه برخی دیدگاه های مردسالارانه که در اغلب کشورهای جهان وجود دارد، گاهی از بروز توانمندی های بانوان در عرصه های مختلف جلوگیری می نماید، افزود: اگرچه تفاوت هایی در آفرینش زنان و مردان وجود دارد، اما این تفاوت ها هرگز دلیلی بر وجود تبعیض میان این دو قشر اساسی جامعه نخواهد بود.
این مقام مسئول با اشاره به نقش اصالت خانواده به ویژه در میان شهروندان زنجانی، خاطر نشان کرد: افراد غیر بومی با مشاهده سبک زندگی شهروندان زنجانی، به راحتی می توانند نقش اصالت خانواده با محوریت زنان را در بین خانواده های زنجانی مشاهده نمایند.
نیک‌ سرشت نقش آفرینی زنان زنجانی در تحکیم بنیاد خانواده را بسیار موثر دانست و افزود: این ویژگی و نقش موثر بانوان زنجانی در کاهش استرس ها و افزایش سطح نشاط و شادابی خانواده می تواند به عنوان الگویی در سطح کشور مطرح شود.

تعداد نمایش ها (465)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان