X

حراست

اوقات شرعی

آخرین اخبار

استاندار زنجان:

صنایع دستی محور اصلی فعالیت های استان و از اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی است

استاندار زنجان با اشاره به اینکه صنایع دستی محصول تفکر انسان های خلاق و هنر دوست است، خاطر نشان کرد: صنایع دستی محور اصلی فعالیت های استان است و توجه به حفظ ارزش های آن از اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی و از رویکردهای مهم مدیریت استان می باشد.

یکشنبه, 27 اسفند,1396
نویسنده: Admin
نسخه چاپی
صنایع دستی محور اصلی فعالیت های استان و از اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ اسداله درويش اميري، در مراسم بهره برداری از يك واحد تولیدی ظروف و صنایع دستی مسی، به رشد چشمگیر آمار فعالین در حوزه صنایع دستی فلزی به ویژه مس در زنجان اشاره کرد و افزود: علاوه بر صنایع مسی امروزه، صادرات فرش دستباف زنجانیان نیز رشد یافته و در سبد صادراتی استان قرار گرفته و ۸ تا ۱۰ درصد از صادرات استان به فرش اختصاص یافته است.
وی فعالیت در حوزه صنایع دستی را موجب ایجاد اشتغال آسان با کمترین هزینه عنوان کرد و گفت: صنایع دستی فعالیتی توام با هنر است که باید آن را حفظ نمود.
مقام عالی استان همچنین تلفیق هنر صنایع دستی با صنعت را مهم دانست و افزود: ارزش و هنر صنایع دستی برای افرادی ارزشمند است که به عمق این کار با همه وجود واقف باشند و صنعت در کنار هنرهای دستی موجب افزایش سرعت تولید و اشتغالزایی و اقتصادی می شود.
استاندار زنجان با اشاره به اینکه صنایع دستی از آغاز تاریخ و تمدن ایرانیان وجود داشت، تاکید کرد: باید در حفظ و نگهداری آنچه از نیاکان به ما به ارث رسیده کوشا باشیم و نسل جوان را با صنایع و میراث فرهنگی و تاریخی کشور آشنا کنیم.
نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: امروزه ایرانیان افتخار می کنند که بیشترین تعداد اثر ثبت شده در یونسکو در اختیار ایرانیان قرار دارد.
درویش امیری با یادآوری اینکه در مقاطعی از تاریخ بعد از انقلاب، نسبت به ارزش صنایع دستی غفلت هایی صورت گرفت ولی با روی کار آمدن دولت یازدهم، این هنر از اساتید قدیمی به کارآموزان نسل جوان انتقال یافت تا ماندگار شود.

تعداد نمایش ها (508)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان