X
اخبار

صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها فقط براساس مستندات مراجع چهارگانه بررسی می شود

رئیس هیات نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان زنجان گفت: در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها در استان، فقط منتظر اعلام نظر و مستندات مراجع چهارگانه خواهیم بود.

دوشنبه, 28 اسفند,1396
نویسنده: مریم بیات
نسخه چاپی
صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها فقط براساس مستندات مراجع چهارگانه بررسی می شود

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان زنجان، احمد بیگدلی با تاکید بر رعایت مر قانون در فرآیند انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، اظهار کرد: هیچ کس نباید به غیر از مستندات مراجع چهارگانه، تفکرات سیاسی، جناحی،حزبی و شخصی خود را در روند بررسی صلاحیت های داوطلبان انتخابات شوراها دخالت دهد.
وی افرود: قوه قضاییه، وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و ثبت احوال مراجع چهارگانه استعلام جهت بررسی صلاحیت های نامزدهای انتخابات هستند.
این مقام مسئول ادامه داد: در دیداری که اعضای هیات نظارت انتخابات شوراهای اسلامی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان داشتند، آیت اله خاتمی نیز بر این امر تاکید کردند که ملاک بررسی صلاحیت ها باید مبتنی بر روندهای قانونی باشد.
بیگدلی اظهار کرد: با آغاز فرایند رسمی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از 25 اسفند سال جاری و همزمان با سراسر کشور، هیات های نظارت و اجرایی در سطح شهرستان ها و بخشداری های استان تشکیل شده است.
گفتنی است ثبت‌نام داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از تاریخ 30 اسفند ماه 95 تا ششم فروردین ماه 96 ادامه خواهد داشت.
این در حالی است که پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره ریاست جمهوری 29 اردیبهشت 96 برگزار می شود.

تعداد نمایش ها (28)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان