X

اخبار

استاندار زنجان:

نیازهای اساسی مردم به اندازه کافی در استان موجود است

استاندار زنجان گفت: ذخایر انبارهای استان برای تامین مایحتاج اصلی مردم کمبودی ندارد و مردم هم به شایعات توجه نکنند.

پنجشنبه, 08 آبان,1399
نویسنده: فرناز باقری
نسخه چاپی
نیازهای اساسی مردم به اندازه کافی در استان موجود است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح الله حقیقی در جلسه شورای اداری استان گفت: حفظ سلامت مردم و توجه به امر پیشگیری، اولویت و اصل مهم استان در بحث کرونا ویروس است و امروز دیگر از کسی پذیرفته نیست که به شیوه نامه های بهداشتی بی اعتنا باشد چرا که الان یک مبتلا به کرونا ویروس 21 نفر دیگر را مبتلا می کند و نوع ابتلا نیز به شکل درون خانوادگی تغییر یافته است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان خرمدره طی چند روز گذشته در وضعیت بسیار نگران کننده ای به لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی قرار داشت افزود: با افزایش نظارت های میدانی و همکاری مردم شرایط در خرم دره بسیار رضایت بخش است و امیدواریم این روند در دیگر شهرهای استان نیز رعایت شود.

استاندار زنجان از افزایش تعداد مراکز 16 ساعته در مناطق حاشیه نشین استان خبر داد و افزود: در چند روز آینده آزمایشی را آغاز می کنیم تا در کمترین زمان، نتایج نمونه تست افراد مشکوک اعلام شود تا بتوانیم به موقع افراد مبتلا به کووید19را شناسایی و درمان کنیم.

مقام عالی استان همچنین با بیان اینکه معاونان وی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بطور منظم از شهرستان ها و نحوه اجرای شیوه نامه بهداشتی بازدید می کنند گفت: زنجان جزء 3 استان آخریست که مرگ و میر ناشی از کرونا ویروس آن غالبا افراد مسن هستند.

وی در ادامه جلسه با انتقاد از مدیرانی که احکام مدیران جوانی که زیر نظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای عهده دار شدن برخی مناصب اداری آموزش دیدند را صادر نکرده اند گفت: مدیران جوان سرمایه ها و آینده استان هستند که می توانند با نیروی جوانی اهداف را پیش ببرند.

حقیقی، صادق بودن با مردم را اصل مدیریت استان دانست و بر تقویت اطلاع رسانی در حوزه تأمین اقلام اساسی مردم تأکید کرد و گفت: به لحاظ ذخیره گندم و روغن هیچ کمبودی نداریم و ذخیره یکسال استان در انبارها موجود است و مردم در هنگام خرید رعایت مصرف را داشته باشند و به شایعات توجه نکنند.

استاندار زنجان با بیان اینکه روزانه 150 تن مرغ در استان کشتار می شود و باید صاحبان کشتارگاهای طیور 40 تن را در اختیار نیاز استان قرار دهند، ادامه داد: زنجان استانی است که قیمت مرغ آن 4هزار تومان کمتر از استان های همجوار بوده و اولویت تولید ابتدا رفع نیاز استان است.

حقیقی در ادامه با اشاره به میزان محاسبه نرخ برق مصرفی، طبق مصوبات هیأت دولت گفت: تلاش می کنیم خوش مصرف ها با رعایت الگوی منظمی به طبقه کم مصرف بپیوندند و 6 ماه وقت داریم تا زمینه مصرف بهینه برق در استان را به حد مطلوب برسانیم.

در جلسه شورای اداری استان، استاندار زنجان با محکوم کردن حمایت رئیس جمهور فرانسه از توهین به ساحت حضرت محمد (ص) گفت: پیامبر معظم اسلام پیامبر صلح و رحمت است و هدایتهای داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی پرچمدار دفاع از حقانیت اسلام است و سکوت برخی کشورهای مرتجع منطقه که دم از اسلام می زنند در برابر چنین اهانتی قابل قبول نیست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان هم در این دیدار با تبریک اعیاد پیش رو گفت: با وحدت میتوان در برابر خصم و نفاق دشمنان ایستاد و عداوت دشمن علیه ملت ایران دیگر آشکار شده است.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی حمایت رئیس جمهور فرانسه از اقدام توهین آمیز به ساحت مقدس حضرت رسول اکرم(ص) را محکوم کرد و افزود: این موارد شیطنت کشورهای به اصطلاح طرفدار آزادی است که البته حضرت آیت الله خامنه ای با طرح سئوالی که از جوانان فرانسه کردند به خوبی پاسخ این بی شرمی رئیس جمهور فرانسه را دادند.

مصطفی طاهری و حجت الاسلام مهدی باقری نمایندگان زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از اقدامات مدیریت استان در این شرایط، وحدت را عامل غلبه بر مشکلات بر شمردند و رسیدگی به مشکلات مردم را با صعه صدر بیشتر از مدیران خواستار شدند.

 

تعداد نمایش ها (55)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

دی ان ان