X

اخبار

استاندار زنجان:

نمونه گیری از بیمارن سرپایی مشکوک به کورونا در زنجان مطلوب بود

استاندار زنجان می گوید: توانستیم مراجعه مردم به بیمارستان‌ها را در این روزهای شیوع کرونا به حداقل برسانیم.

دوشنبه, 01 اردیبهشت,1399
نویسنده: رضا عطائی
نسخه چاپی
کلمات کلیدی:
نمونه گیری از بیمارن سرپایی مشکوک به کورونا در زنجان مطلوب بود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح الله حقیقی پس از نشست ویدئو کنفرانس رئیس جمهور در ستاد ملی کرونا به واحد خبر روابط عمومی استانداری گفت: یافته های طرح نمونه گیری از بیماران سرپایی برای بیماریابی کرونا که بطور پایلوت در استان زنجان اجرا شد، در این ستاد ملی مورد بحث قرار گرفت و رئیس جمهور از نحوه اجرا و نتایج بدست آمده از آن ابراز رضایت کردند.
مقام عالی دولت استان افزود: از زمان اجرای طرح نمونه گیری از افراد مشکوک به کرونا، 4363 مورد آزمایش شدند که 20 درصد این جمعیت نتایج کرونایشان مثبت اعلام شد و برخی از آنها در منزل و برخی دیگر نیز در نقاهتگاه‌ها تحت نظر و درمان هستند که این امر باعث شد از مراجعه به بیمارستان‌ها کاسته شود و همه این تلاش‌ها و نتایج بدست آمده را مرهون تلاش شبانه روزی کادر درمان استان هستیم.
استاندار زنجان همچنین از مشارکت بالای مردم استان در طرح غربالگری کرونا ابراز رضایت کرد و افزود: همه مردم استان در مرحله اول این طرح غربالگری شدند و مرحله دوم آن نیز آغاز شده که امیدواریم باز هم مردم مشارکت خوبی در اجرای آن داشته باشند.
رئیس ستاد مقابله با کرونا ویروس استان با بیان اینکه در حال حاضر روند بیماری در استان زنجان مدیریت شده و بر همگان وظیفه است پروتکل های اعلامی از سوی دانشگاه علوم پزشکی را رعایت کنند، از همراهی مردم و اصناف منصف استان که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کردند قدردانی کرد و یاد آور شد: مردم اگر کار غیر ضروری ندارند از منزل خارج نشوند اما اگر چاره ای جز خارج شدن از منزل نیست حتما فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.
در ستاد ملی مقابله با کرونا ویروس به ریاست رئیس جمهور، دکتر رئیسی معاون وزیر بهداشت گزارشی از روند مدیریت کرونا و طرح‌های اجرا شده در کشور ارائه کرد که بخشی مهمی از این گزارش اجرای موفقیت آمیز نمونه گیری از بیماران سرپایی در استان زنجان بود و مورد توجه رئیس جمهور قرار گرفت.
پس از اجرای این طرح در استان زنجان و نتایج بدست آمده، سایر استان‌ها نیز طرح نمونه‌گیری از بیماران سرپایی برای بیمار یابی را آغاز کرده اند.

تعداد نمایش ها (247)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

اخبار برگزیده

انتخابگر پوسته

دی ان ان